Неповторні, яскраві, колоритні…

Нещодавно своє професійне свято – Всеукраїнський день  працівників культури та майстрів народного мистецтва – відзначили усі, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати й відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Їхня робота – особлива, адже вони покликані дарувати радість душі, наповнювати її високими і світлими почуттями, вчити розуміти прекрасне й любити рідний край, його пісню, традиції і звичаї.

Великою когортою талановитих, творчих, самобутніх, закоханих у дивовижний світ мистецтва людей пишається й Кременчуччина. Вони живуть у кожному селі й на кожній вулиці, вони випромінюють довкруж себе  позитив і радість – завжди і скрізь.

Уміють перетворити будній день на свято й працівники та учасники художньої самодіяльності Потоківського центру культури й дозвілля. Вже багато років очолює його непересічна особистість, активна, енергійна, невсипуща Людмила Дзюба. Неперевершений майстер вокалу, виконавиця української народної й сучасної пісні, креативна й оригінальна, вона не лише сама є гордістю сцени – разом із нею тішать вдячного глядача її донька Оксана Віяс та онуки Ельза, Аліна й Дмитрик. А не менш обдаровані й відомі сільські художні колективи  незмінно виступають на всіх  місцевих та районних заходах.

Цьогоріч  День  працівників культури та майстрів народного мистецтва  для потоківчан особливий – він співпав зі святкуванням півстолітнього ювілею тутешнього закладу культури. 10 листопада відзначили його в оновленій затишній залі, з новим сценічним одягом на чудовій сцені з новою паркетною підлогою. Та найголовнішою окрасою заходу стали, звісно ж, самі мешканці громади – працівники закладу та самодіяльні артисти, які дивували, чарували і заворожували гостей свята своїми яскравими, колоритними виступами.

А показати глядачам справді було що, бо культура в Потоках – на особливому рахунку, в пошані й неабиякій популярності та авторитеті. Сьогодні в сільському центрі культури й дозвілля   трудяться 10 штатних працівників і діють 18 гуртків та 6 клубів за інтересами, які об’єднують понад 160 осіб.

– Наші колективи є постійними учасниками не тільки місцевих заходів, а й районних, – говорить Людмила Дзюба. – Щороку ми беремо участь в обласному конкурсі «Роде наш красний, роде наш прекрасний» і неодноразово завойовували Гран Прі. Потоківські аматори часто виступають на Сорочинському ярмарку, нас запрошують на всі фестивалі, що проходять на кременчуцьких теренах.  Ми пишаємося своїми колективами й тим, що можемо творити в ногу з сьогоденням: у нас є танцювальний зал,  4 професійні радіомікрофони, і нинішнього року ми придбали ще 4 підвісні театральні мікрофони. В кожного керівника – ноутбук, ми маємо  проектор та кольоровий принтер зі сканером. Ми самі вміємо робити звукозаписи й до нас їдуть за допомогою з інших сіл. Ми самотужки монтуємо фільми про свої заходи. А ще в нас є електрична швейна машинка – на ній ми власноруч шиємо  костюми для виступів чи ремонтуємо їх.

Та й узагалі для багатьох працівників закладу центр перетворився на рідну домівку, яку всі вони прагнуть зробити ошатною, красивою, затишною. Завдячуючи, наприклад, Сергію Лук’янцю змінилося сценічне освітлення та звукове оформлення заходів: чоловік придбав новітні  сценічні освітлювальні прилади, сучасну світломузику, своїми руками зробив пульт управління музикою та світлом на сцені. А картинами, майстерно написаними в арках  відремонтованої глядацької зали  учасницею художньої самодіяльності Наталією Однорал, не може похвалитися жоден із закладів культури в нашому районі!

– Ми дуже вдячні нашим глядачам, які радують нас своєю активною присутністю на всіх заходах, а їх у нас за рік відбувається чимало, – щиро тішиться Людмила Дзюба. – І глядач також вдячний нашим колективам: танцювальним  –  «Вишеньки-черешеньки» та трьом групам «Родзинок», вокальним – «Сузір’я», «Такі різні», «Родзиночки», «Надвечір’я», «Смайлики», «Кнопулі» й т.д.. Виходячи на сцену, наші артисти – чи то наймолодші, чи найповажніші – забувають про свої клопоти й негаразди, перевтілюються на справжніх зірок, несуть глядачеві потужну енергетику добра, радості, гарного настрою.

У великій залі адмінбудівлі району відбулися врочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Почесною грамотою обласного рівня була відзначена на них і директор Потоківського центру культури й дозвілля Людмила Дзюба. Ця нагорода – висока оцінка її професіоналізму й таланту, працьовитості й сумлінності, відданості благородній справі.

Культура робить кожного з нас  особистістю – неповторною, несхожою на інших; незримою силою вона формує національну спільність. Дякуючи працівникам цієї сфери, не міліють і не вичерпуються дзвінкі й чисті джерела нашої духовності, правди й краси. Тож шанувати, підтримувати й гідно оцінювати діяльність цих творчих і обдарованих людей – святий обов’язок держави.

Тетяна Керімова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com