Сьогодні чиніть милостиню: калачем, хлібом, гривнею, добрим словом

Сьогодні святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського. Майбутній святий народився в заможній сім’ї на Кіпрі в VІІ столітті. Здобув чудову освіту, одружився, невдовзі з’явилися діти. Але тут почалася смуга випробувань: у чоловіка померла спочатку дружина, потім діти, батьки… Впоратися з горем йому допомогла лише міцна віра в Бога. Хоча він і не став ченцем, але всі знали про його строге аскетичне життя. Згодом його обрали патріархом. На цій високій посаді Іоанн зажив всенародної любові. Він знав поіменно всіх жебраків Александрії, жодного разу нікому не відмовляв у милостині, викупляв з полону невільників, давав притулок безхатькам. Він допомагав, утішав, розраджував, мирив. Якось він змушений був відлучити від церкви одного місцевого клірика. Той дуже образився й не оминав нагоди будь-де вилаяти патріарха. І ось одного разу під час літургії Іоанн вийшов з олтаря, підкликав до себе того священика й став перед ним на коліна, просячи пробачення. Всі присутні в церкві були вражені таким учинком, а винуватець розплакався й сам став на коліна перед патріархом. Після кончини Іоанна його було канонізовано в лику святителя. В історії Церкви, а також у пам’яті десятків поколінь віруючих він назавжди залишився Милостивим.

У давнину цього дня годилося вчинити милостиню: калачем, хлібом, гривнею, добрим словом. Якщо в цей день дощ чи сніг, то будуть відлиги до Введення. У сербів цей день вважався небезпечним.

Вітайте з іменинами Івана, Костянтина, Володимира, Олександра, Дмитра.

Сьогодні 18-ий місячний день. Настає час для чарівного слова «покращення». Місяць від Близнюків вислизне до Рака, а настрій зміниться таки на краще! Для себе рідненьких і для своїх ближніх ми готові будемо сьогодні зірку з неба дістати й гори звернути. Гамуйте такі нестримні альтруїстичні пориви більш-менш реалістичним поглядом на речі. Великих планів не будуйте, дійте радше за інтуїцією, а головне – за настроєм. Тоді нинішній вихідний видасться вдалим і зарядить позитивом на наступний робочий тиждень. Гармонійного суголосся настроїв!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1890 – -18,4, а найтеплішим у 1938 – +13,9.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2585827-25-listopada-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com