Поспішаймо зайнятися садом…

«Хто дихає садом, той дихає здоров`ям, молодістю, радістю, життям, поезією, довголіттям. Поспішайте зайнятися садом!», – закликав свого часу Л.П. Симиренко.

Початок садівничої справи на площах, де сьогодні здійснює свою діяльність ТОВ «Декор Агро», що знаходиться в с. Піщане, сягає далекого 1859 року. Саме тоді німець за походженням, садівничий за покликанням Карл Рам заснував заклад, що займався вирощуванням рослин як декоративного, так і фруктового спрямувань. Уже через сім років він вийшов на міжнародну арену. Згодом, після передчасної смерті засновника, з 1876 року  заклад очолив Карл Бер, який примножив здобутки попередника. В 1917 році на основі закладу був створений радгосп «Декоративні культури» – відомий у державі  постачальник саджанців, а особливо троянд. На жаль, починаючи з 90-их років минулого століття, підприємство занепало, було визнане банкрутом  і з численними боргами виставлене на аукціон.

У 2002 році керівництво С(Ф)Г «Атланта» наважилося реанімувати збанкрутіле підприємство. Потрібно було мати неабияку мужність, щоб повірити в перспективу його відродження. Значні кошти були витрачені по всіх фондах, де значились мільйонні борги. Й через 10 років копіткої й наполегливої праці підприємство змінилося кардинально. Справжній бум тепер уже ТОВ «Декор Агро» пережило у 2014-2016 роках, коли  розпочалося відродження садівничої справи! За ці роки були закладені новітні інтенсивні сади: яблуневий, черешневий, персиковий! Перевага надана сучасним сортам як української, так і зарубіжної селекцій.

Безумовно, в нарощування виробництва ТОВ «Декор Агро» є свої головні чинники. Це ресурсний потенціал – внутрішні інвестиції. В такі непрості часи кошти, вкладені сюди, вселяють надію, що і в нас в Україні настануть кращі часи! Якби кожен із свідомих господарників  Кременчуцького району хоча б невеликими кроками поліпшував економічну діяльність, від цього тільки виграли б усі: Кременчучина, Полтавщина, а в цілому – Україна!

Інша складова розвитку підприємства – це людський фактор. Адже сьогодні обмаль фахівців сільськогосподарського спрямування, та й бажаючих працювати на землі недостатньо. Але, як свідчить практика, і в такій ситуації можна знаходити шляхи вирішення проблем.

Із березня 2014 року втіленням задумів та планів засновників підприємства ТОВ «Декор Агро» займається педагог за освітою, людина з досвідом організаторської роботи Василь Камський. І, як показали перші роки його діяльності, вибір зроблений правильно.

Спілкуючись із Василем Петровичем, редакція ставила запитання й намагалася дізнатися, в чому ж секрет такого успішного перевтілення педагога на директора сільськогосподарського підприємства?

– Я просто підтримав традицію, – говорить Василь Камський, – адже «Атланта» –  чи не найбільше підприємство в Кременчуцькому районі, започатковане теж педагогом за освітою, а сьогодні – успішним менеджером Василем Кравченком. Якщо по суті справи, то, мабуть, головний стимул у роботі –  це довіра, отримана від засновників підприємства. Далі є коло моїх обов`язків, на виконання яких дістаєш зі свого багажу вміння й навички, набуті впродовж 32 років роботи в Кременчуцькому районі. Безумовно, потрібно враховувати специфіку нової сфери. Адже тепер, крім роботи з людьми, маєш справу з садом. А дерево ніколи не підкаже, коли своєчасно його нагодувати чи захистити, – тут уже треба освоювати агрономію! Тому буквально з перших днів роботи знаходжуся в постійному навчанні, освоюючи досвід садівництва як на Україні, так і за кордоном.  Беручи участь у різного роду семінарах, уже не почуваюся учнем 1-го класу, однак розумію, що вчитися ще багато. Формування своєї власної філософії садівника  –  процес безкінечний, але постійний, і зупинятися тут не можна.

– Якось на нашому підприємстві, – продовжує Василь Петрович, – побував директор голландського розсадника черешні, людина, яка в третьому поколінні продовжує сімейну справу, постачає саджанці черешні у всі країни світу. Коли я його запитав щодо запровадження агротехнічного прийому в нашому саду, він не побоявся відповісти так: «Я не знаю, який рецепт вам рекомендувати, але коли ви застосуєте різні способи (шляхом проб та помилок), через рік матимете практичний досвід і відповідь на всі питання». Ось так, постійно спілкуючись із фахівцями садівничої справи, цеглинку за цеглинкою вибудовуєш свою філософію. Врешті-решт, пізнання нового – це теж досить потужний стимул моєї діяльності!

Продовжуючи спілкування з Василем Камським, розвиваємо глибину теми й виявляємо нові аспекти успішного керівника.

– Де б ти не працював, ким би ти не був, але якщо не вдихаєш життя в об`єкт своєї роботи, не любиш обрану справу, тоді робота перетворюється на зашкарубле буденне відпрацювання часу. Й тут визначальне значення мають гени, – переконаний наш співрозмовник. – Адже сам я родом із села Теплівка Пирятинського району, із сім`ї хлібороба. Разом із батьком 5 років працював на зернозбиральному комбайні. Взагалі,  в нашому родинному дереві тісно переплелися дві професії. З одного боку – вчитель математики, директор школи, завідувач відділу освіти, викладач сільськогосподарського інституту, а з іншого – агроном, голова колгоспу. При виборі професії я надав перевагу математиці. Юнацький максималізм, бажання самостійно ставати на ноги привели мене в 1986 році до Кременчуцького району. Однак, підіймаючись сходами на педагогічних теренах, ніколи не цурався праці біля землі. Моєму домашньому саду вже майже 30 років, тому робота в ТОВ «Декор Агро» – це не перевтілення, а розширення зони своєї діяльності.

Садівнича справа  ТОВ «Декор Агро» ще тільки на перших кроках свого становлення. Економічна ситуація в державі, безумовно, накладає свій відбиток на господарську діяльність. Але долати труднощі – це, мабуть, і є змістом життя людини, суспільства. Ми не єдині ні в державі, ні в світі у цій круговерті життя, життя заради майбутнього! Адже сад – це так прекрасно!

Отож поспішаймо зайнятися садом…

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com