Рідна пісня запалює серце  

 

Дню української писемності та мови, а також Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва присвятили своє засідання учасники клубу за інтересами «А пісня – то душа», який діє при Недогарківській сільській бібліотеці.

Обидва свята – надзвичайно близькі й рідні майже кожному з них, адже серед найактивніших «клубівців» – люди, які віддали своє життя культурі, які з ентузіазмом і фанатичною відданістю несли її в маси, передавали нащадкам національну культурну спадщину, рідне слово, місцеві традиції й цінні фольклорні раритети. Пройшло урочисте засідання  під гаслом «Рідна пісня запалює серце» й було наскрізь пронизане душевним теплом і зворушливою любов’ю до мови, музики й пісні.

Переливи гармонії в руках удатного місцевого гармоніста Терентія Черниша озивалися в серцях присутніх і радістю, й журбою, звабливо заохочуючи до співу. На все життя поріднився він із цим інструментом! Скільки свят і весіль відгуляли в селі під музичний супровід Терентія Черниша та його вірного друга Василя Стеценка – навіть не злічити. От і це засідання, не зважаючи на свій поважний вік, віртуоз заливистих переборів скрасив своєю майстерною грою на дворядці.

А до його музики долучалися пісні в самобутньому виконанні подружжя Марії й Анатолія Коваленків та  Валентини Заніздри.

–  Сімейна пара Коваленків любов до пісні пронесла крізь усе життя, –  говорить керівник клубу, завідувач сільської бібліотеки Любов Мороз. –  40 років тому вони обоє закінчили Гадяцьке училища культури й самовіддано працювала на поприщі культури в Недогарківському клубі. Приблизно стільки ж радувала глядачів своїм пісенним талантом і Валентина Заніздра. Тож на святі це тріо подарувало присутнім кілька щирих українських пісень.

Близькі до народного виконавського мистецтва й інші учасники клубу. Тривалий час у вокальному та обрядовому ансамблях співали Валентина Тимошенко, Клавдія Раковська, Галина Дубина;  тішать виконанням  пісень родинний дует Покутніх – Заболотніх та Марія Нерубай; запалюють іскорки жартів та сміху читці гуморесок Микола  Лисенко  та Іван  Пивовар.

Свято видалося навдивовижу цікавим, захоплюючим, веселим. Окрім пісень і музики були на ньому й інтермедія «Свахи після весілля» у талановитому виконанні Валентини Левченко та Любові Мороз, і розваги та конкурси. А найголовніше – щире й непереборне бажання донести рідне слово й українську пісню до кожного серця, до кожної душі, передати неповторну українську культуру майбутнім поколінням.

Тетяна Керімова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com