Лідер у спорті, лідер у житті

 

Певно, сьогодні  важко знайти на Кременчуччині чи Полтавщині, а серед любителів спорту – й по всій Україні – людину, яка б не знала Андрія Горячковського.  Своє життя він  присвятив спорту, підняв рівень спортивних досягнень нашого району на найвищий п’єдестал і  продовжує наполегливо працювати на реалізацію мрії про найширше залучення населення, а особливо сільської молоді, до занять фізкультурою і спортом.

Керівник, спортсмен, активний громадський діяч, сім’янин, надійний друг, оптиміст і сильний духом – так можна гордо і з упевненістю сказати Почесного громадянина Кременчуцького району Андрія Горячковського, який днями святкуватиме  70-річний ювілей від дня народження.

Написання сторінок його книги життя розпочалося в селі Таужна Гайворонського району Кіровоградської області. Саме тут 2 січня 1949 року в звичайній робітничій родині народився Андрій. Батьки його працювали в колгоспі, піднімали на ноги синів. Своє дитинство Андрій Федосійович згадує зараз як світле й безтурботне, хоча воно й було вщент наповнене навчанням і працею.

Коли хлопцеві було років шість, старший брат Василь відкрив для Андрія світ футболу, й відтоді ця гра стала для нього змістом і задоволенням  його життя. Пізніше з’явилися захоплення й волейболом, настільним тенісом та шахами. В 14 років Андрій грав за дорослу футбольну команду, був чемпіоном Гайворонського району з футболу та чемпіоном Кіровоградської області з футболу й настільного тенісу..

По закінченні місцевої десятирічки Андрій  два роки служив у групі радянських військ у Німеччині. Там його спортивні таланти набули нових граней, а характер загартувався наполегливістю, працелюбністю, цілеспрямованістю й нестримною волею до перемоги.

Після завершення армійської служби та навчання в Олександрійському  СПТУ-5 Андрій Горячковський кілька років працював слюсарем-монтажником у Кіровоградському  будівельному управлінні, брав участь у зведенні багатьох промислових об’єктів по всьому Радянському Союзу, серед них – Криворіжсталь і Кременчуцький нафтопереробний завод. Робота йому подобалася. За рік зі звичайного слюсаря він став бригадиром. І невідомо, як   би склалася подальша доля Андрія Федосійовича, коли б не його незмінне захоплення футболом.

Пов’язати своє життя зі спортом він вирішив, вступивши до Київського державного інституту фізичної культури. Диплом за спеціальністю «Тренер по футболу, вчитель фізичної культури» здобув у 1983 році. Ще під час навчання в інституті  працював на посадах інструктора спортивних споруд, викладача фізичної культури, а потім прийшов на роботу до районної ради інструктором добровільного спортивного товариства «Колос»  і в 1981 р. був обраний його головою. Відтоді й до сьогодні, перебуваючи на різних посадах,  Андрій Горячковський опікується спортивним життям району. За цей час йому вдалося  зробити неможливе – підняти район до призових місць на всеукраїнському рівні   й  зробити значний внесок у розвиток фізичної культури й спорту не лише в районі, області, а й в Україні. Особисто ним, у якості тренера, підготовлені 5 майстрів спорту України та сто спортсменів першого розряду.

Традиційно під його керівництвом проводяться чемпіонати, кубки району з футболу, міні-футболу; на високому професійному рівні він організовує, проводить і забезпечує участь спортсменів району і в інших спортивно-масових заходах:  першостях, чемпіонатах, кубках, спартакіадах із шахів, шашок, настільного тенісу, волейболу тощо.

Упродовж багатьох років Андрій Федосійович пропагує здоровий спосіб життя серед населення району, виступаючи не лише організатором, а й активним учасником спортивного руху, демонструючи кожного разу силу інтелекту, логічне мислення, життєвий досвід, тактику гри, майстерність у володінні м’яча. Немає рівних йому і в  арбітражі спортивних змагань.

Така активна й цілеспрямована діяльність Андрія Горячковського здобула високу оцінку й визнання. Окрім численних грамот, кубків, медалей, він має також Почесну грамоту Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту; відзнаку лауреата премії ім. О. Бутовського.

Про його авторитет і шану серед громади Кременчуцького району свідчить і той факт, що впродовж 10 років Андрій Горячковський був депутатом районної ради.

З нагоди 70-річного ювілею «Перемога» щиро зичить головному спортсмену району щастя, відмінного здоров’я, здійснення найзаповітніших мрій, підкорення нових вершин і ще багато яскравих перемог – у житті і спорті.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com