Відвертий і вдячний спадкоємець поколінь

Так можна назвати багатьох, про кого друкує наша рідна газета «Перемога» на своїх сторінках щотижня… І не читати про них, і не дізнаватись про пройдений ними шлях у житті – означає обкрадати себе, тих, із ким спілкуєшся, і навіть здоров’я (духовне і фізичне). А скільки порад і рекомендацій можна прочитати на щасливій сьомій сторінці газети теж щотижня. Щоб повірити й переконатись в усьому, будь-ласка, передплатіть  газету «Перемога» хоча б на місяць… А потім уже не потрібно закликати чи нагадувати про магнітне тяжіння до неї…

Викладаючи свої думки, не можемо не поділитись із читачами враженнями про зворушливий нарис у № 48-49 за 30 листопада й  7 грудня 2018 року під заголовком «Чому я став санітарним лікарем?» Валентина Федоровича Шаповала, нашого однокласника й земляка із села Піщане.

Із його зворушливо-мудрим одкровенням, спогадами й оцінкою роботи трудових колективів, керівників району своєї епохи не зайвим буде  ознайомитися всім читачам «Перемоги», а вихователям, учителям взяти до уваги в своїх напрацюваннях у виховній роботі як живий місцевий приклад боротьби за здоров’я людей, екологічний стан навколишнього середовища.

Хіба не варта наслідування діяльність за принципом «Здорова земля – здорові люди»  ПП «Агроекологія», куди за досвідом їдуть сьогодні з 38-ми країн світу?! Як розповідає В.Ф. Шаповал у своєму матеріалі, керівник цього підприємства Герой Соціалістичної Праці Семен  Антонець 40 років тому відмовився від застосування отрутохімікатів та синтетичних мінеральних добрив у господарствах. Ось це і є справжня турбота про здоров’я нації.

В.Ф. Шаповал присвячує свої спогади-есе 95-им роковинам створення в Україні Державної санітарної служби. В її структурі 18 років із когортою патріотів у Кременчуцькому районі й 25 років в області на посаді головного лікаря трудився (і досі не залишає  роботу) й сам автор публікації. Майже півстоліття  ці віддані своїй справі люди працювали задля здоров’я й безпеки населення, вірою і правдою служили своєму народові, зміцненню безпеки держави.

Але в 2017 році  були ліквідовані санепідемстанції. Це драматична сторінка української медицини, зауважує В.Ф. Шаповал, що межує з трагічною. В результаті відкрили шлях до епідемій ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, поширилась наркоманія, алкоголізм, паління тютюну, торгівля людьми тощо,  перелічує досвідчений фахівець.

Ми, читачі й передплатники газети «Перемога», громадяни своєї держави, розділяємо схвильованість і глибоке  занепокоєння заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, доцента, нашого земляка й однокласника Валентина Шаповала, схвалюємо його тверду впевненість у тому, що ці чорні часи, як і таємні бактеріологічні іноземні лабораторії в 15  містах України («Робоча газета», жовтень-листопад 2018 р.) будуть ліквідовані, щоб не гинули люди від страшних експериментів.

Висловлюємо щиру вдячність автору нарису, трудовому колективу газети «Перемога»; закликаємо всіх до передплати на 2019 рік і зичимо всім міцного здоров’я, духовного і фізичного миру, щастя та благополуччя.

З повагою читачі – Василь  Молодецький, Світлана  Вернигора, Наталія  Коваль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com