Настя на помості запросить три празника в гості

Сьогодні Анастасії Узорішительниці, яка жила в Римі в ІІІ столітті та була відомою тим, що відвідувала ув’язнених християн і всіляко їм допомагала. Цій святій молилися від позбавлення «пут» ув’язнення, особливо несправедливого. Також Анастасії молилися і вагітні жінки. Цього дня вони вишивали рушника, який мав бути оберегом під час пологів.У народі казали: «Скоро Настя на помості запросить три празника в гості». Та й справді, за три дні прийдуть найбільші Різдвяно-новорічні свята: Різдво, Василя і Водохреще. Тому до Анастасії селяни намагалися впоратися зі справами і запастися відповідними припасами. Саме з цього дня починали колоти свиней. «Свиняче щастя, – казали в таких випадках, – забирає Настя». А ще останній тиждень перед Різдвом у народі жартома називали «свинячим Різдвом». Коліїв, в обов’язки котрих входило не тільки заколоти свиню, але й гарненько посмалити тушу та розібрати її – у селі поважали. Свинина та сало донедавна були символами української кухні й добробуту. Про це свідчать численні фольклорні матеріали: пісні, приказки, загадки тощо. Наші пращури казали: «Якби мені паном бути, то я б сало із салом їв»; «Живу добре – сало їм, на салі сплю, салом укриваюсь»; «Коли б сало крила мало, під небесами б літало» тощо.

Іменинниця сьогодні Анастасія.

Нині 27-28 місячні дні. Місяць продовжує перебувати в Стрільці. Цілком непоганий активний день із позитивною енергетикою. Все ближче і ближче наближаємось до нового місячного циклу. Наші сили, підвладні місячній енергетиці, спадають. Стаємо вразливими не тільки у фізичному плані, але й у психо-емоційному. Бажано в ці дні обмежити вживання важкої жирної їжі, алкоголю, уникати надмірних фізичних навантажень. Сьогодні не місце голому раціоналізму і скепсису. Натомість поєднання розуму з тонкою інтуїцією може дати чудові результати. Не дайте дрібним побутовим проблемам поглинути всю вашу увагу. Залишайтеся трішечки «над» суєтою аби бачити загальну картину й тримати ситуацію під контролем.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1942 році – -26,3, а найтеплішим у 1925 – +8,6.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2612780-4-sicna-narodnij-kalendar-i-astrovisnik.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com