Серед кращих книг Полтавщини – продукція кременчуцьких друкарів

Визначним  став 2018 рік для наших давніх і надійних партнерів – Кременчуцької міської друкарні. Останніми роками продукція цього підприємства  успішно конкурує на ринку друкарських послуг, завойовує свого споживача, набуває нового дизайну і якості.Яскраве свідчення того – висока оцінка роботи кременчуцьких видавців у щорічному  конкурсі «Краща книга Полтавщини», підсумки якого були підбиті наприкінці 2018-го. Серед великої кількості нових книг, що вийшли з друку за минулий рік,  друге місце посіла  книга відомої кременчуцької авторки, краєзнавця Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати», віддрукована в Кременчуцькій міській друкарні. За 12 років проведення конкурсу  – це перший такий результат наших друкарів.

– Робота над цим виданням була надзвичайно складною, – говорить досвідчений дизайнер-верстальник із 30-річним стажем Тетяна Шутова, яка трудилася над ним від першої й до останньої сторінки. – По-перше, в технічному плані:  книга досить велика за обсягом, в ній зібрані імена й подекуди цілі родинні історії  3329 репресованих жителів кременчуцького краю. Інформації було дуже багато, авторка 20 років працювала над рукописами. Це нереально важкий труд. Траплялося, процес просто зупинявся – і не йшов далі… Та особливо важко було морально: читати й набирати історії-драми тисяч невинних людей, долями яких безжально пройшлося страшне каральне колесо сталінських репресій.  Нащадків окремих із них я знаю особисто, тож без сліз і душевного болю працювати над книгою не могла. Скажу відверто: з усіх видань, над якими доводилося працювати, це перше, що вразило мене так глибоко.

Втішений високою оцінкою виданої на його підприємстві книги й очільник друкарні Антон Самаркін. Каже, процес перетворення рукопису на друковане видання – від  першого знайомства з автором чи замовником і до виходу готової продукції у світ – непростий. У кожну книгу тут вкладають душу, дизайнерський талант, вміло додаючи майбутньому друкованому виданню потрібне  художнє оформлення. Серед замовників Кременчуцької друкарні – автори не лише місцеві, а й з інших областей України.  Щороку тут виходить у світ не одне видання, але подібного «Хотілося б усіх поіменно назвати» не було. Тому й вирішили  на конкурс «Краща книга Полтавщини»  подати саме цю книгу – в розділі суспільно-політично значимих краєзнавчих видань. І не помилилися.

Перша на Кременчуччині  книга про репресованих жителів нашого краю вийшла накладом у 280 примірників. Сьогодні вона є в Києві та Львові, по одному примірнику на прохання емігрантів Лідія Гришко відправила до Канади та США. Ще по одній книзі є в Омельницькій та Кам’янопотоківській сільських радах. А варто було б мати її і всім іншим  сільським громадам.

Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com