Реалії і перспективи

Розмову про другу хвилю децентралізації на теренах Кременчуцького району «Перемога» розпочала в минулому номері газети: там ішлося про рішення жителів Кам’янопотоківської й Білецьківської сільрад створити одну територіальну громаду з центром у Кам’яних Потоках. Процес добровільного об’єднання ще чотирьох сільських рад району має завершитися до кінця нинішнього року. Це – лише питання часу.Як відомо, децентралізація на Полтавщині стартувала ще 2015 року – після схвалення депутатами обласної ради Перспективного плану формування територій громад Полтавської області. Тоді «попереду планети всієї» виявилася Кременчуччина, де були створені п’ять об’єднаних сільських територіальних громад – Піщанська, Недогарківська, Пришибська, Омельницька й Новознам’янська, до яких увійшли 12 сільських рад. Пізніше Бондарівська сільська рада Кременчуцького району об’єдналася із сусідньою  Новогалещинською селищною радою Козельщинського району в   Новогалещинську  об’єднану територіальну громаду.

По тому хвиля об’єднань спала, аж поки в кінці грудня минулого року сесія обласної ради не затвердила нову редакцію Перспективного плану формування територій громад Полтавської області. Згідно з цим документом на Полтавщині до 2020 року передбачається створити 77 об’єднаних територіальних громад, причому, по Кременчуцькому району до вже існуючих у нас п’яти має додатися лише одна – Кам’янопотоківська. Яким же бачиться майбутнє інших чотирьох сільрад – Ялинцівської, Потоківської,  Келебердянської та Салівської?

Планується, що Ялинцівська сільська рада увійде до складу Піщанської територіальної громади, а Потоківська – до складу спроможної Дмитрівської територіальної громади м. Горішні Плавні. Вирішити ж долю Келебердянської та Салівської  сільських рад допомагають зміни, внесені минулого року до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Вони дозволяють містам обласного значення сформувати  об’єднану територіальну громаду із суміжними селами за процедурою добровільного приєднання останніх. Тож Келебердянська та Салівська сільські ради увійдуть на умовах приєднання до складу спроможної Горішньоплавнівської територіальної громади.

Підтримку цього кроку вже висловили келебердяни на громадських слуханнях, що пройшли в селі 19 січня. Зала місцевого клубу була вщерть заповнена людьми – таким активності й небайдужості жителів можна лише позаздрити.  Всі присутні, за винятком двох осіб, які утрималися, проголосували за приєднання до міста. Заради справедливості варто зазначити, що це вже третя спроба тутешніх селян вирішити проблему життєдіяльності своєї громади саме таким чином. Вперше це питання порушувалося ще понад 10 років тому і ось, зрештою, знайшло своє логічне завершення:  Келеберда приєднається до міста обласного підпорядкування Горішні Плавні зі збереженням статусу сільської місцевості.

26 січня відбулися громадські слухання і в Салівській сільській раді, яка теж висловила бажання на умовах, указаних вище, приєднатися до складу Горішньоплавнівської територіальної громади.

Давно не приховують свої наміри об’єднатися з Дмитрівською сільською радою в Потоках. Відповідна робота тут ведеться активно й цілеспрямовано, тож за згодою потоківчан питання не стоїть. А ось жителі Ялинцівської сільської ради наразі не готові погодитися на добровільне приєднання до Піщанської територіальної громади.

Як розвиватимуться події далі – покаже час. Достеменно ж відомо одне: в разі формування в Кременчуцькому районі передбачених Перспективним планом об’єднаних територіальних громад припинять свою діяльність усі установи й заклади, що фінансуються з районного бюджету, оскільки останнього, як такого, просто не буде…

Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com