Не дайте себе ошукати

Вечір. Дзвінок у двері. На порозі – скромна на вигляд жіночка з ручкою й зошитом напоготові, і ще якимось папірцем.– Ми проводимо соцопитування. Ви братимете участь у виборах? А за кого будете голосувати? А підтримуєте вступ України до НАТО і Євросоюзу?  Якщо так, то підпишіть ось цей документ і дайте свої паспортні дані й номер ідентифікаційного коду…

На аркуші, що його тримала непрошена гостя в руках, під якимось текстом  збігала донизу ціла вервечка підписів. Вочевидь, демонстрацією цього «документа»  «агітатор-опитувач»  хотіла переконати мене в тому, що зі своєю згодою я буду не перша й не остання, хто письмово й головне – офіційно (з наведенням усіх персональних даних) – підтвердив власну громадянську позицію. Довелося культурно їй відмовити й зачинити двері.

Відверто кажучи, останнім часом рясна злива всіляких рейтингових результатів, що з’являються у  вітчизняних  мас-медіа, змушує  досить скептично ставитися до них і дещо сумніватися в їх об’єктивності. Хоча б тому, наприклад, що в один і  той самий період (а особливо перед черговими виборами) у різних соціологів «випливають» абсолютно протилежні дані. Таке враження, що хтось із них опитував українців, а хтось – марсіан…

Сьогодні ж, коли 31 березня вже зовсім не за горами, неабияк активізуються агітатори кандидатів на президентську булаву. А що останніх – понад чотири десятки, то й «глашатаїв» за своїх політичних кумирів піде в люди чимало. Ось тут і є де розгулятися нечистим на совість злочинцям. Під  виглядом агітаторів будь-кого з кандидатів вони  можуть ходити по дворах чи квартирах, перепиняти вас на вулиці й пропонувати винагороду за відданий на виборах голос на корить цього кандидата. Але для «гарантії», що ви не злукавите й проголосуєте саме так, як треба,  від вас зажадають персональні дані – прізвище, ім’я, по батькові,  серію, номер паспорта й номер ідентифікаційного коду. Більше того, можуть просити копії цих документів, а ще – поставити свій підпис під якимось текстом. А  по тому – як казав отой циган із байки: «Того мені й бракувало. Добраніч, панотче!».  Заволодівши вашими персональними даними, шахраї можуть скористатися ними в найрізноманітніший спосіб: взяти кредит у банку, переоформити нерухомість на третіх осіб тощо.

Аби не стати жертвою ошуканців, нікому й ні за яких обставин не повідомляйте свої персональні дані, не передавайте копії документів, не підписуйте жодних договорів, заяв і т.д. стороннім особам. Найкраще в такій ситуації – викликати поліцію. Про це опереджають правоохоронці.

А ось ваше власне сумління має утримати вас від «базарних торгів» за майбутнього очільника держави. Як би дорого не купляли ваш голос – не продавайтеся. Вибирайте завтрашній день нашої батьківщини розумом і серцем, а не гаманцем.

Нікому не дайте себе ошукати.

Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com