Весна іде! Весні – дорогу!

Ну ось, зрештою, й дочекалися! Вона прийшла до нас – така бажана, така обнадійлива, така манлива весна. Й немає значення, за великим рахунком, у якому гуморі сьогодні першоберезневе небо і в якому настрої сонце – календарні ворота порі оновлення вже відчинені…Трохи втомлені від примх  цьогорічної норовливої зими, натруджені розчищанням від глибоких снігів сільських доріг і домашніх дворів, знеможені нечуваними досі тарифами на комунальні послуги, ми всі в очікування благодатного тепла.

Ждемо тепла на вулиці, аби, зрештою, звільнитися з-під непосильного ярма оплати за опалення. Його дошкульно відчули на собі ті домогосподарства, хто не послуговується субсидійною допомогою. Нашій редакції, наприклад, за січень довелося сплатити майже по 100 гривень за 1 кв. м площі – таких біснуватих розцінок від «Полтаваобленерго» зустрічати ще не доводилось.

Виглядаємо тепла на землі, аби кременчуцькі хлібороби могли братися за свої одвічні ратайські клопоти – орати й сіяти. Хоча вони, звісно, вже давно в полі: підживлення озимини – пшениці, ячменю, жита, ріпаку – здійснене наразі на понад 5000 гектарах. Найуспішніше справляються з цими роботами кобелячківські фермерські господарства  «Марс», «Хлібодар-Агро», «Довіра-Агро», пришибське ТОВ «Відродження», недогарківська «Іскра», ТОВ «Агрофірма «Кам’янка». За оцінками аграріїв, стан окремих посівів після зими добрий, деяких – задовільний, а ось втрачених, незадовільних, на превелику радість,  немає.

А ще кожен із нас чекає тепла в душі, плекаючи надію на  те, що разом із пробудженням природи навколо нас і наш власний настрій до життя також прокинеться й заб’є весняним ключем. Проте, подібними сподіваннями аж ніяк не обтяжені люди творчі – натхненна мелодія їхніх талантів звучить завжди, незалежно від пори роки. Ось і за останній тиждень, не чатуючи на березневі литаври, свої нові літературні збірки презентували одразу дві майстрині художнього слова – Ольга Шаповал і Тамара Васильєва (про це «Перемога» розповість у наступних номерах).

Погодьтеся: початок весни – це незбагненне, неперевершене диво. Науковці заявили, що

весна рухається по планеті зі швидкістю приблизно 50 кілометрів на добу. А ще стверджують, що діти навесні ростуть швидше, ніж в інші пори року.

Тож хоча 1 березня й не позначене в календарі Святом весни, нехай таким воно буде в душі кожного з вас – сонячним, затишним, зігрітим надіями на краще. Тим паче, що вже в понеділок, 4 березня, починається Масляна – веселі, гучні, смачні проводи зими. Скиньмо тягар повсякденної сірості холодних буднів, зазирнімо в завтрашній оновлений день. Весна іде до вас!

Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com