Прощаємо образи, готуємось до Великого дня

10 березня – останній день масляного тижня, Прощена неділя. Цього дня варто помолитися і приготуватися морально до початку посту. Просити вибачення – це не єдине завдання, що ставиться перед віруючими церквою і Богом. Важливо читати молитви й не замислюватися про мирські утіхи й зайві веселощі. Багато хто думає, що в цей день необхідно просити вибачення в тих, кого ми коли-небудь образили словом чи ділом. Це правильно, але набагато важливіше пробачити людину за те, що вона нам зробила колись у минулому. Дарувати прощення завжди складніше, ніж про нього просити. Така людська сутність – ми всі однакові в цьому плані, але повинні намагатися бути схожими на Ісуса Христа, сина Божого, який пробачив навіть своїх убuвць і зрадників. Це і є найголовніше випробування, що його потрібно пройти вже на самому початку Великого посту.

Великий піст – час духовного очищення, а Прощена неділя допомагає почати цей процес, звільнивши більше місця в своєму серці й прогнавши образи. Це останній день підготовки до найбільшого випробуванню віруючої людини.

У Прощену неділю прийнято спілкуватися з близькими людьми і зберігати щирість. Небеса бачать все, тому не варто прикидатися, щоб здатися добрими. Ваша душа все одно рано чи пізно розкриє ваші справжні наміри.

Прощення дарувати потрібно навіть тим, хто про нього вас не  проситиме 10 числа. Зробити це непросто, але потрібно постаратися знайти в своєму серці таку можливість. Згідно з православною традицією, в першу чергу просити вибачення необхідно у батьків.

Це день, в який варто навчитися поваги. Однією з його цілей є пробудження в людях світлих і щирих почуттів. Важливо зрозуміти, що перед Богом всі ми рівні. Єдине, що нас усіх відрізняє – це прагнення до добрих справ.

А вже з понеділка, 11 березня, починається  Великий піст. Він готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христова.

Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею – 48 днів. Піст, або говіння – це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви. Впродовж усього Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від споживання м’яса, молока, яєць і риби, в тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим.

Віра в Бога і смирення допоможуть легко впоратися з незвичним періодом відмови від скоромної їжі. Головне, не забувати, що сенс посту ховається в глибокому єднанні зі Спасителем, для чого обов’язково треба читати молитви і каятися, якщо це необхідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com