Всякий свого щастя коваль

Сьогодні, 20 березня, у світі відзначається прекрасне свято – Міжнародний день щастя. Й нехай воно не внесене до розряду державних, однак, для суспільства має неабияке значення. Адже чим більше щастя в людей – тим сильніша й  успішніша держава.

Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН  28  червня 2012  року, на своєму 118-ому пленарному засіданні прийняла  резолюцію, в якій запропонувала всім державам-членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також  іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському загалу, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20 березня.

На думку ООН, підтримка процесів сталого розвитку, справедливості й викорінення злиднів,  комплексного й збалансованого підходу до економічного зростання; активне сприяння благополуччю всіх народів невід’ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому.

Чи вірять у щастя українці?

Зовсім недавно Компанія R&B Group досліджувала, як змінюються уявлення українців про щастя з плином часу. Результати  соціологічного опитування показали, що переважна більшість українців (90%) вірять в існування щастя, натомість не вірять у нього  лише 5% жителів країни. До слова, аналогічні дані були і  в 2012-2013 роках, тоді як 2016 року спостерігалося певне зниження віри українців в існування щастя.

Соціологи стверджують, що віра українців у щастя практично не залежить від статі й місцевості проживання, але має певні відмінності, обумовлені віком, регіоном проживання та … практикою користування соцмережами. Зокрема, вже традиційно, чим  старшими стають українці, тим менше вони вірять в існування щастя. Також трохи більше в існування щастя вірять жителі західних і центральних областей та користувачі соцмереж.

Особисто щасливими почуваються  71% українців, до нещасливих зараховує  себе кожен п’ятий (19%), а ще 10% – не змогли визначитися. Трохи  більше, ніж в інших регіонах, живе щасливих людей в західних областях. Значно менше таких серед людей старшого віку й серед тих, хто не користується соцмережами.

 

Чи щасливі ви і що для вас  щастя?

Із таким запитанням «Перемога» звернулася до читачів нашої газети. Зрозуміло, що це тема глибоко особиста, тому ми вирішили обмежитися лише іменами наших респондентів. Але запевняємо, всі вони – реальні. Це люди, які, можливо, знаходяться поруч із вами.

Євгенія:

 

– Я в очікуванні щастя… Для мене щастя – це кожного дня чути дитяче «Мамо», доторкатись до маленьких рученят, а поряд відчувати надійне міцне плече й чоловіче «Кохана». А взагалі, людина щаслива тоді, коли зуміла реалізувати себе в улюбленій роботі і в сім’ї, щаслива доти, доки живі її батьки.
Анна:

– Так, я щаслива! Щастя для мене – це коли живі батьки й вони поруч! родители и они рядом! Щастя – це мій син. Також велике щастя – це коли є улюблена робота, на яку ми йдемо із задоволенням і з часом бачимо свої результати. А ще я щаслива від того, що роблю іншим  людям добро і бачу, як їм від цього приємно.

Василь:

– Щастя для мене – це коли в сімї злагода й оточують вірні друзі.

Людмила:

– Особисто для мене, та я думаю, як і для кожної людини, щастя передовсім – коли здорові діти, адже це наше майбутнє.  Щастя – коли живі батьки, це наша підтримка. Щастя – коли в сімї взаєморозуміння, коли в рідних і друзів усе добре.  Я не можу вважати себе цілком щасливою: тата у мене вже немає, мама хворіє, в родині не зовсім ладиться… Але в мене талановита й хороша донька. І це моє найбільше щастя.

Ніна:

– Я себе щасливою не вважаю. Щастя  –  це коли все робиш із задоволенням. Засинаєш, прокидаєшся, поспішаєш на роботу, хочеш зустрічатися з друзями… Йдеш  вулицею й випромінюєш світло. А перехожі це відчувають і помічають, посміхаються у відповідь. А ти в їхніх очах бачиш заздрість твоєму щастю…

Щастя  –  це доброта. Бажання зробити світ кращим. Робити щасливими тих, хто поруч. Щастя  –  це спостерігати, як зростає твоя дитина. Як вона стає дорослою, розумною, коли можеш із нею спілкуватися на будь-які теми. Розуміти її. І її всесвіт. А вона  –  твій.

Щастя  –  знайти свою половинку. І розуміти, що коли ви разом, то більше  нічого й не треба. А ще щастя – жити в нормальній країні, знати, що в тебе, твоїх дітей, онуків є майбутнє саме тут. Мати достойну роботу й зарплату. Дозволяти собі комфортний відпочинок. Не боятися лікарень, немічної старості, власної непотрібності…

Марія:

– Як і кожна жінка, я щаслива у своїй сімї. У мене є люблячий чоловік, діти, онук. Щоправда, один, але сподіватимусь, що  будуть ще.

Колись давно прочитала рядки Олександра Підсухи: «Щастя – не слава, не гроші – все це минає. Щастя – це друзі хороші, шана людськая». Відтоді вони мене спонукають творити добро людям. Коли я бачу навколо себе щасливих людей від того, що я їм віддала частинку себе – мене переповнює щастя. Коли я бачу своїх колишніх учнів, які мною дорожать, шанують мене; людей, які навколо мене;  друзів, які пишуть у Фейсбуці: «Спасибі, що ти є в моєму житті», – це для мене велике щастя. Згадую, як, здавалося, важко було працювати в школі, але коли бачила очі дітей, які горять, і їхніх вдячних батьків, то для мене наче більшого задоволення й не треба було в моїй роботі. Й сьогодні люди мене цінують, я їх люблю – і це для мене справжня втіха.

Руслан:

– Щастя – це коли здорові та щасливі твої рідні й близькі, коли ти  робиш щасливими інших. Їхні посмішка, блиск в очах – це велика радість для тебе.

Світлана:

– Я дуже щаслива, бо щастя  –  це мій стан внутрішнього спокою і позитивної енергії, яку дають мені моя сім”я, а особливо діти! Всевишній любить мене, то як я можу бути не щаслива? Люблю!!!!!

Джерела щастя

Їх довкола нас – безліч. Головне – зрозуміти, яке з них – саме для вас.

Здавалося б, парадокс, але дослідження показали, що прослуховування сумної музики в багатьох людей по всьому світу піднімає рівень щастя. Науково доведено, наприклад, що джерелом щастя можуть бути релігія і спорт – вони постачають нас нехай і маленькими, але регулярними порціями втіхи. Здатний приносити щастя й танець, бо він зміцнює імунну систему, зменшує стрес і його негативні наслідки. Американська Асоціація Терапевтичного Танцю наводить дані про користь танцювальної терапії для хворих на рак, аутизм, хворобу Паркінсона й депресію. Поліпшує настрій кофеїн, у розумних, звісно дозах. Та й загалом найменша приємність у житті може подарувати людині радість. А вона – найперша супутниця щастя…

Щастя, як відомо, – річ суб’єктивна. Те, що одного тішить, іншого може дратувати.  Але кожна   людина прагне бути щасливою, відчувати найбільше внутрішнє  задоволення своїм власним буттям, повнотою й осмисленістю життя. Це цілком природнє бажання.

Увага до питань щастя супроводжувала людство впродовж усієї його історії.  Думок і міркувань з цього приводу було досі й ще буде в майбутньому безліч. Проте,  з упевненістю  можна стверджувати, що питання щастя безпосередньо стосується і моментів внутрішньої свободи людини, й зовнішніх факторів, які супроводжують її життя, й таких понять як совість і честь, почуття власної гідності.

Щасливі люди живуть довше – це незаперечний факт. Бути такими допоможе позитивне ставлення до життя. Варто навчитися цінувати маленькі радощі, аби потім досягти великих цілей. Тоді ви неодмінно будете щасливішими!

Тетяна Керімова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com