Проблема – неякісна вода

Нещодавно  фахівці відділення Кременчуцького міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень провели моніторингове відвідування дошкільних та освітніх закладів, розташованих на території Камянопотоківської й Білецьківської сільрад. Вони побували в Камянопотоківській, Садківській та Чечелевській школах, Білецьківському навчально-виховному комплексі й дошкільному закладі «Ялинка».

Як зазначив нашій газеті завідувач відділення дезінфектології Василь Товстий, за результатами мікробіологічних досліджень змивів із поверхонь посуду та устаткування на харчоблоках, із рук працюючого там персоналу порушень санітарно-протиепідемічного режиму встановлено не було. Натомість дослідження питної води практично в усіх закладах виявилися з відхиленнями від нормативів по санітарно-хімічних показниках, зокрема, за такими параметрами як загальна жорсткість, вміст заліза, концентрація нітратів, органолептика. Споживання такої неякісної води несе загрозу дитячому здоров’ю. Солі жорсткості, наприклад, можуть негативно впливати на обмінні процеси, формування міцності суглобів і кісток, процеси травлення. Зайва концентрація заліза теж небажана, а нітрати в надмірній кількості здатні спричиняти метгемоглобінемію – процес, що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров‘ю, і пов‘язаний із утворенням високого рівня метгемоглобіну в крові та втратою здатності еритроцитів крові переносити кисень до органів та тканин. У  цьому  випадку  в  організмі  дитини  може розвинутися кисневе  голодування, що призводить до важких наслідків і навіть смерті.

З огляду на це фахівці підрозділу лабораторних досліджень мають намір повідомити про таку ситуацію з водою держпродспоживслужбу, а також ініціювати проведення аналогічного моніторингу в усіх дошкільних то загальноосвітніх закладах Кременчуцького району. Поки ж не вирішиться проблема, вихід вбачають у завезенні бутильованої води чи, можливо, встановленні фільтрів.

Також уже другий рік поспіль у всіх чотирьох перевірених класах Чечелевської школи були виявлені занижені показники освітленості.

Минулого тижня з моніторинговою місією працівники підрозділу лабораторних досліджень відвідали освітні заклади у Вільній Терешківці та Піщаному. Результати мікробіологічних досліджень наразі встановлюються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com