Головне для дитини – родина

Жоден сиротинець чи будь-який інший дитячий заклад не може замінити дитині родину, дати їй батьківську турботу й материнську любов. Тому особливою шаною й вдячністю завжди користувалися небайдужі й щирі на добро люди, які беруть у свої сім’ї дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування. Усиновлення, встановлення опіки та піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу – якими б законодавчими термінами не визначалися ці дії, благо від них спільне – домашні тепло, затишок, увага й  головне для вразливої дитячої душі – відчуття того, що ти комусь потрібен…

У наших кременчуцьких селах мешкає чимало родин, де чужі діти знайшли сімейний прихисток. Сьогодні на первинному обліку в районній службі у справах дітей перебувають 23 сироти й 85 дітей, позбавлених батьківського піклування. За словами начальника служби Світлани Таценюк, із цих 108 осіб 82 дитини влаштовані під опіку/піклування; 10 дітей виховуються в прийомних сім’ях, 11 дітей – у дитячих будинках сімейного типу; 2 дитини залишаються в інтернатних закладах, 1 дитина, позбавлена батьківського піклування,  перебуває в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, ще 2 дитини тимчасово влаштовані в сім’ї з наступним  встановленням опіки, влаштуванням до дитячого будинку сімейного типу.

Загалом на теренах нашого району функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу, де виховуються 26 дітей, ще 13 дітей знаходяться у 7 прийомних сім’ях. Тільки минулого року 5 дітей були усиновлені, над 6 дітьми була встановлена опіка, 1 дитину влаштували в прийомну сім’ю і ще 1 дитина                 тимчасово влаштована в сім’ю родичів.

У ході профілактичних рейдів, проведених упродовж 2018 року на території Недогарківської, Піщанської, Новознам’янської, Омельницької об’єднаних територіальних громад,  Потоківської, Білецьківської, Салівської та Ялинцівської сільських рад, були обстежені 64 сім’ї. В результаті 23 особи отримали попередження щодо неналежного виконання батьківських обов’язків, стосовно 5 батьків було ініційоване притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків.

І все ж, якими б не були батьки, для дітей вони залишаються найближчими й найдорожчими людьми, а рідна сім’я – найтеплішим і найзатишнішим місцем. Тому надзвичайно важливо не позбавляти нерадивих тата з мамою батьківських прав, а наставляти їх на праведну путь, переконувати у власній значимості для сина чи доньки. Такий пріоритет визначає у своїй діяльності районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Як наголошує його директор Сергій Качковський, тільки минулоріч у них на обліку перебували 83 родини, в яких виховується 170 дітей,  як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Із них під соціальним супроводом перебували 12 сімей, де виховуються 23 дитини. Й нехай на сьогодні ще не всі з них повернулися до належного виконання своїх батьківських обов’язків, але й ті 5 родин, відносно яких супроводи закриті з позитивним результатом, – уже успіх. Адже діти залишились в біологічних сім’ях, батьки усвідомили свою відповідальність, потреби дітей задовольняються на достатньому рівні, їхні умови проживання значно поліпшились, а родинні стосунки зміцніли.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com