Від теплого Якова припиняємо сватання

Сьогодні теплого Якова – Церква вшановує пам’ять апостола Якова, старшого брата Іоанна Богослова. Брати, разом з апостолом Петром, вважалися найближчими учнями Ісуса Христа.

День Якова Теплого 13 травня багатий на традиції і повір’я
За старим стилем, День Якова Теплого святкувався 30 квітня. Це був останній день весняного місяця, коли закінчувалися вже всі запаси. Люди традиційно сумували, оскільки їжі було настільки мало, що гостей уже прийняти не можна було. Традиційно в свято Якова Теплого припинялися сватання, а це означало, що неодруженим хлопцям і дівчатам доведеться чекати вже наступного року, щоб відіграти весілля. Це було пов’язано з тим, що якщо в травні посвататися, то пара все життя буде маятися. Люди негативно ставилися і засуджували тих, хто в останній весняний місяць був зайнятий весільними клопотами. В народі казали: «Хто в травні звінчається, то буде вік маятися», або: «У травні оженився, то вік журився». До речі, якщо хлопець приходив в цей період до дівчини свататися, то вона сильно ображалася. Вважалося, що це неповага до обраниці і до її сім’ї.
У сиву давнину вважали, що на Якова починають нишпорити по світу всілякі смертоносні хвороби, тому треба було добряче викупатися у воді з березневого снігу, яку задля цього зберігали в темному й прохолодному місці. Особливо потрібним був цей ритуал перед дальньою мандрівкою, тож  цією водою вмивалися мандрівники, щоб під час подальшого шляху їм не зустрічалися біди.

У давнину ходило повір’я, що люди, які народилися 13 травня, будуть нещасними. Тому жінки немовлят ходили до церкви, і просили Ангела-Хранителя захистити дитину від невдач.

Жінки традиційно в День Якова Тихого читали змови від дитячих хвороб, а також проводили ритуали, які допомагали залучити в будинок гроші.

У давнину люди вірили всіляким прикметам. Багатий на них був і День Якова Теплого. За прикметами 13 травня передбачали майбутню погоду:
• якщо 13 травня небо ясне, то літо буде спекотним;
• в День Якова дощ іде – буде хороший урожай злакових культур;
• гроза 13 травня лякає – осінь буде багата на весілля;
• літо буде врожайним, якщо ніч на 13 травня тепла і ясна;
• яблук буде вдосталь, якщо в свято південний вітер дме;
• 13 травня птахиі близько до землі літають – наступні 3 дні будуть дощовими;
• в День Якова побачити на вулиці равлика – шовковиця вродить;
• у свято в річці скупатися – позбавити себе від невдач;
• багатство в будинок постукає, якщо 13 травня об двері вдаритися випадково;
• якщо дитина 13 травня почне ходити, то в майбутньому стане мандрівником.

Теплий вечір і зоряна ніч на Якова віщували сухе літо, коли ж дощило, то дощовим мав бути липень.

З іменинами вітайте Якова, Єфрема, Гната, Микиту, Василя.

9-10-ий місячні дні. Настає час для будь-якої копіткої праці, яка потребує вдумливого і ретельного підходу. Всі фінансові справи, якщо братися за них серйозно, матимуть стовідсотковий позитивний результат і матеріальну винагороду. Плідними і успішними будуть банківські операції, купівля-продаж нерухомості. Чималий зиск отримають посередники. Успішно просуватиметься навчання і будь-яке самовдосконалення, підвищення кваліфікації. Серед негативу — цей день чаїть у собі чимало енергетичних загроз, тому потрібно бути готовим відбивати тонкі напади різноманітних ілюзій, спокус і оман.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1990 році: –0,8; а найтеплішим у 1996 –  +29,9.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com