«Зростають у гніздечку соколята»

Уже не перший рік село Садки приймає учасників  районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), основними гаслами якої є: «Мудрість, шляхетність і відвага».

Ось і нещодавно тут зібралися рої всіх  закладів загальної середньої освіти Кременчуцької районної ради та  Пришибської й Новознам’янської сільських рад, аби не просто позмагатися у влучності, витривалості, силі й спритності, а й продемонструвати колективну згуртованість, вихованість, патріотичну свідомість, національну гідність, здатність приймати рішення й нести відповідальність за них, готовність до виконання громадянського й конституційного обов’язку.  Розпочався цей незвичайний захід урочистою марш-ходою роїв із виконанням маршу на слова Олеся Бабія «Зродились ми великої години» та Державного Гімну України. Цьогорічна гра відрізнялася від попередніх більш військово-спортивним характером. До програми змагань уперше були включені такі види як «Метання учбової гранати» та «Спортивні змагання». Досить повчальними видалися конкурс «Впоряд», що  проходив у вигляді демонстрації навичок зі стройової підготовки, змагання «Стрільба з пневматичної гвинтівки», практичні заняття з основ військової допомоги та надання першої медичної допомоги. З азартом і захопленням учасники  змагалися на «Козацькій смузі перешкод», виконували краєзнавчі завдання на ділянці маршруту в комплексній командній грі «Пластун», демонстрували свої знання з історії України  під час інтелектуального конкурсу «Відун»,  презентували свої рої в різних мистецьких жанрах у конкурсі «Ватра».

Не минулося й без участі дорослих. Керівник громадської організації «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО» Володимир Поляков організував виставку експонатів музею АТО, що працює в Кременчуці. Представники Кременчуцького об’єднаного міськрайонного військового комісаріату (військовий комісар Роман Сушко)  та козаки Потоцької сотні, яку очолює Костянтин  Пташинський, провели практичні заняття. Представниці «Координаційного центру об’єднань ветеранів АТО» Олена Ніколаєнко й Тетяна  Сапко долучили дітей до плетіння  маскувальної сітки. До слова, найкраще ця справа далася семикласницям  Садківської школи Оксані Удовицькій та Вікторії  Нерус, які швидко оволоділи навичками плетіння  й виявили неабиякі наполегливість і старанність. А ще учасники гри привезли продуктову гуманітарну допомогу для воїнів роти «Кременчук», яку прямо на заході  передали  її представникам.

У результаті переможцями гри в старшій віковій групі став рій «Хортиця» Білецьківського навчально-виховного комплексу. Йому й випала честь представляти Кременчуцький район в обласному етапі гри, що відбудеться 16-20 травня  в с. Вельбівка Гадяцького району. До числа призерів цьогоріч увійшли рої «Потік» Потоківської  та «Сагайдачний» Пришибської   шкіл.

У середній віковій групі перше місце виборов рій «Соколи» Новознам’янського навчально-виховного комплексу, друге – рій «Патріот» Чечелевської  школи й третє – рій «Джура» Ялинцівського навчально-виховного комплексу.

Незабутніх барв і емоцій додав цьому заходу й показовий виступ  вихованців гуртка «Хортинг»  районного Будинку дитячої та юнацької творчості й вихованців федерації «Кун-фу» та національних єдиноборств «Єдність» села Кам’яні Потоки, очолюють які  Сергій та Андрій  Дзюбани.

Тетяна Керімова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com