Почнімо із себе

Ситуація із засміченням довкілля набула нині особливої гостроти на всій планеті. У світі запроваджуються найрізноманітніші проекти, організовуються акції, спрямовані на захист навколишнього середовища від забруднення. Долучаються до них не лише великі компанії, громадські організації, науковці, екологи, а й пересічні небайдужі громадяни.

Актуальною впродовж багатьох років залишається ця проблема й для України загалом та Кременчуцького району зокрема. Масове забруднення річок, озер та ставків; накопичення пластикових пляшок і пакетів у прибережних зонах Кременчуцького водосховища та інших водойм,  паркових і лісових зонах, численні несанкціоновані сміттєзвалища – все це «творіння рук людських» завдає непоправної шкоди природі.

Як убезпечити свій край від екологічної біди, як зберегти для майбутніх поколінь красу й силу рідної землі? Досягти позитивних зрушень у цьому плані не вдасться, поки кожен не усвідомить власні відповідальність і причетність до цієї справи. А закладаються підмурівки «цивілізованої» поведінки зі сміттям  із дитинства – в родині, дитячому садку, освітньому закладі.

Перший крок  – важливий і досить успішний – зробили на цьому шляху учні Піщанської гімназії. Нинішнього року їхня команда «Успіх» активно долучилася до всесвітнього проекту Zero Waste School,  глобальна ціль якого – «Світ без відходів» (World Without Waste). Цей проект має на меті навчити школярів та вчителів нестандартними формами роботи впроваджувати культуру сортування відходів у своїй школі, громаді, а згодом і в світі.

Піщанським гімназистам за результатами участі в першому етапі проекту вдалося увійти до числа сотні шкіл України, які потрапили  до наступного й отримали можливість пройти триденний тренінг у Києві. Побували на ньому директор  гімназії Вадим Ткаченко, соціальний педагог Інна Лобан та учні 10 класу В’ячеслав Коваль, Анастасія Орлова й  Аліна Глущенко.

– Під час занять Active Citizens наша команда навчилась взаємодіяти всередині місцевих громад, вести перемовини та домовлятися, опанувала шляхи вирішення складних ситуацій та ознайомилася з основними методами комунікацій, – діляться своїми враженнями від тренінгу учасники «Успіху». –  Також ми пройшли практичний семінар з управління проектами, склали план реалізації власного проекту, а ще  – познайомилися з відомими громадськими активістами, які розказали, як долати перешкоди, що траплятимуться на шляху реалізації Zero Waste Day.

Повернувшись із першої частини проекту «Zero Waste School», члени піщанської команди розпочали  активну роботу з його впровадження: провели акцію зі збору макулатури та пластику серед учнів, організували толоку з прибирання пришкільної території, ініціювали флешмоб «До і після», в ході якого активісти очистили від сміття берег річки Крива Руда й висадили кілька дерев. Крім цього, відбулося й чимало інших заходів, спрямованих на впровадження культури сортування й залучення  до співпраці якомога більше молоді.

Свою діяльність команда «Успіх» не збирається призупиняти й у період літніх канікул. А на осінь у неї вже є конкретні плани: організувати дводенний громадський проект Zero Waste Day, до якого залучити всіх мешканців села Піщане. В ході його передбачається обмін ідеями з еко-активістами та спікерами з різних сфер задля сталого розвитку громади, а також спільна участь в очищенні річки Крива Руда й у підсумку – зважування вторинної сировини, аби наочно продемонструвати своїм односельцям силу зміни, що її вони можуть зробити,   приєднавшись до ініціативи.

!!! Земля – це дім, у якому ми живемо. Дім, частиною якого ми є. І від того, як ми будемо себе в ньому поводити, залежатиме наше буття. В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб продовжити життя в наступних поколіннях. Небайдужість учнів Піщанської гімназії й глибоке розуміння цієї проблеми вселяє оптимізм і надію на те, що їхні ініціативи набудуть активної підтримки й поширення на всій Кременчуччині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com