На Ісакія Зміївика остерігайтеся «зміїної помсти»

У православній церкві 12 червня відзначається день пам’яті преподобного Ісаакія сповідника, відомого також як ігумен Долмацький. Прийнявши постриг, він оселився в пустелі. Якось на Константинополь пішли війною готи. Імператор на чолі війська вирушив назустріч противнику. Святий Ісакій звернувся до імператора з проханням не утискати вірників і відкрити храми, він попередив правителя, що якщо той не відмовиться від аріанської єресі, то загине у вогні. Валент спочатку здивувався сміливості старця, а потім наказав кинути його в глибокий рів, звідки старому було не вибратися. Але Ісакій з Божою поміччю врятувався, наздогнав імператора і знову повторив свої слова. Цього разу Валент наказав воякам схопити святого й тримати у в’язниці доти, доки він (Валент) з перемогою не повернеться в столицю. Втім, пророцтво преподобного Ісакія збулося — Валент загинув під час бойовиська — переслідуваний готами, він разом із декількома воєначальниками заховалися в старій хижі, – там їх готи і спалили… Відтоді Ісакія почали шанувати як пророка, імператором став Феодосій Великий, а аріани були вигнані з Константинополя. У місті побудували обитель, у якій Ісаакій став наставником. Помер він в 383 році. До речі, грандіозний Ісаківський собор у російському Пітері побудований саме на честь преподобного Ісакія.

Крім того, 12 червня вшановується пам’ять Онуфрія Великого – єгипетського пустельника і ранньохристиянського святого, який жив у IV столітті. У деяких селах збереглася традиція освячувати на його честь церкви на кладовищах.

У народному календарі 12 червня називають Ісакія Зміївика. У цей день, згідно зі спостереженнями, проводилися “зміїні весілля”, а самі змії були дуже агресивними. Тому люди з обережністю ходили 12 червня в поля і ліс. Небезпечно було вбивати змій, оскільки слов’яни вірили, що зміїні родичі обов’язково будуть мститися, і врятувати від зміїної отрути людини не зможе ні один знахар. Існувала навіть приказка: “Не ходи в цей день в трави, не тривож лісові хащі, не випробовуй долі”. Крім того, було широко поширене переконання, згідно з яким, змії пов’язані з багатьма рослинами, а тому можуть впливати один на одного. Вірили, що, якщо розкидати гілочки рути на узліссях, то змії з’їдять їх і обов’язково помруть або позбудуться можливості кусатися.

У цей період відбувається цвітіння липи, і повітря стає медовим, солодким. Раніше всього зацвітає липа дрібнолиста.  Проводиться останній полив цибулі й обліпихи. Можна 12 червня проводити підгодівлю моркви, капусти, огірків, використовуючи настій пташиного посліду, купірувати (прищеплювати) плодові дерева.

За народними прикметами, якщо павуки плетуть павутину у цей день – можна очікувати зміни погоди на найближчий час. Якщо шипшина не розкрила бутончиків — бути дощу; Рясно цвіте малина — на тепле літо. Бобри перед дощем працюють цілу ніч, а жаби вилазять на берег.

Іменинники сьогодні Василь та Ісак.

9 і 10-ий місячні дні. Ілюзії, обмани, страхи, тривоги, похмурі думки, просто поганий настрій – все це можливо сьогодні. День віщих знаків, здебільшого негативних. Потрібен активний захист і протидія агресивним нападам темряви. Намагайтеся все сприймати без сплесків негативних емоцій. Пробачайте кривдників, женіть подалі злість і образу, пам’ятаючи, що «Єдиний спосіб перемогти потворність у світі – це перемогти її у собі». За нові важливі справи ліпше не братися – існує ризик суттєво переоцінити власні сили. Ідеальний день для фізичних навантажень, мандрів і відпочинку. Снам не вірте, вони оманливі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1950 році – +5,2, а найтеплішим у 1946 – +33,3.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com