Сьогодні Єремія –  сівбі край, коня розпрягай!

У церковному календарі сьогодні – день вшанування пам’яті двох святих апостолів від 70-ти Єрма (Єрмія) Далматського, єпископа і мученика Єрмія Команского.

Єрм Далматський – апостол від 70-ти, їх Ісус вибрав для проповіді. Про Єрма мало що відомо. Жив він наприкінці І століття. Був багатим римським громадянином грецького походження. Мав сім’ю, втім шлюб не був щасливим. Невдовзі, втративши і багатство, і сім’ю, Єрм став ревним християнином. Він  пішов у Далмацію, тут  наставляв язичників і допомагав їм знайти християнську віру.  В нього був дар передбачення і зцілення, він переніс багато скорботи, а в 1 столітті мирно помер.

Єрмій Команський жив у Комані – місто в Каппадокії – в 1-2 століттях. Тоді імператор Антонін переслідував і карав християн за їхню віру. В місто Єрмія приїхав сановник Себастьян, щоб виконувати указ імператора. Єрмія він зустрів першого, спочатку хотів переконати лестощами відректися від Христа, потім принести жертви ідолам. Але коли у нього не вийшло, сам стратив Єрмія.

А ще сьогодні церква вшановує ікону Божої Матері, яку називають «Непорушною стіною». Цей образ Богородиці є одним із найбільш шанованих у народі. Головним храмом ікони «Непорушна стіна» завжди був Софійський собор у Києві. Образ Божої Матері Оранти у повний зріст із піднятими вгору руками під склепінням горнього місця головного вівтаря Софії Київської відомий всім. Цариця Небесна зображена на золотому тлі й стоїть на золотому чотирикутному камені. Багато хто з вірян упевнений, що допоки цілим є це мозаїчне зображення Богородиці – Києву ніщо не загрожує.

13 червня в народному календарі  називали ще «Веремій-бобівник», «Єреміїв день», Єремій-розпрягальник. Назву «бобівник» свято отримало за те, що в цей день було прийнято саджати боби, а «розпрягальник» – за те, що в цей час закінчували сівбу і селяни распрягали коней.  Тому й казали: «Розпрягальник – сівбі край, коня розпрягай!»

Цей день присвячений коням, тож потрібно особливо уважно ставитися до них. Їм бажано дати різні ласощі. Їх не можна запрягати, тому що вважається, що тоді коні будуть сильно боліти. Не можна їздити на них сьогодні. Якщо у вас є кінь, виведіть його відпочити, поїсти трави, викупайте і приведіть у порядок. Часто коні дуже важко працюють, а це своєрідна подяка їм.

Не варто також планувати тривалі поїздки й важливі справи на цей день. Ще небажано ходити в поле, бо можна зустріти Житнього діда. Наші предки вірили, що після посіву ярових на поля приходить Житній дід або Польовик замість людей. Це злісна і не любляча людей істота. Тому він часто жартує над ними, якщо заснути в полі, то він може зробити так, що людина довго не може прокинутися, хоча дуже старається, а потім весь день ходить сонна.

А вони дуже шанобливо до нього ставилися, щоб не зіпсував хліб і не напускав змій у полі, його намагалися по-різному задобрювати. Йому потрібно принести страви: яйця, тушку півня, але тільки без голови. Їх слід кинути в рів далеко від дороги. А на зиму йому залишали яблука і трохи зерна.

Жінкам в цей день треба провести час, працюючи вдома або в городі. Також слід посадити боби, тоді вони принесуть хороший урожай.

Дівчатам бажано провести час з подругами, подбати про придане, отримати досвід у заміжніх жінок, змайструвати щось своїми руками. Ще сьогодні можна проводити різні ритуали і обряди на любов.

 

Народні прикмети на 13 червня

 

Ранковий туман означає, що буде багато грибів.

Багато роси – до ясної погоди.

Непогожий день – зима буде суворою.

На Веремія-бобовника видався теплий ясний день, значить буде багато хліба.

Чим довше йде дощ, тим бідніший буде урожай.

Якщо ввечері немає роси – на наступний день буде дощ.

Ніч тепла – чекай доброго врожаю овочів.

Павуки плетуть павутину – до погожих днів.

У цей день слухають зозулю. Якщо вона кує тихо і рідко, значить погода найближчими днями буде погана.

Щоб зібрати великий урожай, потрібно сіяти закінчити до того, як почне кувати зозуля.

Народженим 13 червня буде протегувати доля. Носити їм слід сапфір.

 

Іменинники сьогодні Єремій, Борис і Микола.

 

10-11-ий місячні дні. Місяць перебуває у Скорпіоні. Символ дня – джерело живої води. Нас має переповнювати енергія, нестримне бажання діяти і творити. День ідеальний для початку будь-якої серйозної справи. Неприємності, що трапляться цього дня, будуть короткочасними, як літній курячий дощ і не матимуть наслідків. День духовної самостійності, але не самотності. У цей період підвищується прагнення до комфорту, перевантаження організму категорично протипоказане. Бажано пити побільше рідини: води, соків, трав’яних чаїв. Кому ж чаї обридли за зиму – ласуйте полуницею!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1905 році – +5, а найтеплішим у 1946 –  +33,6.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com