Долучайтеся: сьогодні – День без поліетилену

3 липня відзначається Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). Ця тема звучить сьогодні особливо актуально, адже,  як засвідчують дані  ООН, щороку у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого,  і використовують 5 трильйонів поліетиленових торбинок. При цьому кожного  року у води  Світового океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику.  Цьогоріч  до небайдужої світової спільноти долучилася й Україна. Саме 3 липня в нас планується провести загальноукраїнську акцію «День без поліетилену», в ході якої громадянам пропонують відмовитися від використання пластикових пакетів, замінивши їх на цілком доступні й екологічно безпечні альтернативні варіанти у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, сіток, що називають «авоськами» тощо.  Причому, долучитися до акції запрошують не лише пересічних українців, а й заклади торгівлі та послуг, супермаркети, магазини, ринки, які таким кроком мають сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед своїх споживачів.

Подібна  ініціатива має на меті формування в наших людей нової екологічної поведінки, притаманної жителям Євросоюзу; привернення уваги до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів, що забруднюють і наносять непоправну шкоду  довкіллю.

Наразі вже більш як у   40 країнах світу – не  тільки  Євросоюзу, а й в африканських та азійських державах –  заявили про повну або часткову відмову від пластику. А в Євросоюзі вже до  2021 року хочуть заборонити поліетиленові пакети, одноразовий посуд, навіть соломинки. Цю ініціативу наразі  підтримали понад 250 компаній відомих брендів. В Україні поки що лише зареєстрований законопроект про зменшення кількості пластикових пакетів в цивільному обігу.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com