Сьогодні  Юліана; чи зустрінуться колись Улян та Уляна  

Православна церква  4 липня відзначає пам’ять святого Іуліана (Юліана) Тарсійского, який постраждав за віру під час гонінь, організованих імператором Максиміліаном в Антіохії. Пізніше були виявлені мощі Юліана, які, як з’ясувалося, мають чудодійну силу, оскільки над ними відбувалися чудеса.

Юліан народився в Кілікії, провінції на південному сході Малої Азії, в знатній заможній родині приблизно у 286 році. Після смерті глави родини вони переїхали в місто Тарс, батьківщину апостола Павла. Мати Юліана спрямувала всю свою любов та турботу на єдиного сина. Вона була християнкою. Сина виховувала в благочесті і смиренній слухняності.

Коли почалися гоніння на християн, юнака, якому вже виповнилося 18 років, схопили і привели до правителя міста Маркіану. Довго він умовляв Юліана відректися від християнства і здійснити ритуал жертвопринесення язичницьким богам. Ні вмовляння, ні погрози не змогли переконати юнака відступитися від Господа. Тоді його закрили в темниці.

Цілий рік язичники намагалися переконати Юліана, переводячи його з однієї в’язниці в іншу. Вони сподівалися, що його серце здригнеться, і молодому християнину набридне бути в’язнем, позбавленим багатьох благ. Мати мученика боялася цього. Вона слідувала за ним і використовувала будь-яку можливість зміцнити віру сина, не дати йому здійснити вчинок, який погубить безсмертну душу.

Коли мучителям набридло чекати, за наказом правителя, його зашили в мішок з піском і гадюками і кинули в море. Це сталося в 305 році. Бездиханне тіло мученика винесло на берег Олександрії, де його поховали християни. Його матері, яка всюди супроводжувала улюбленого сина, відрубали ноги і жінка невдовзі померла.

А ось у  народі цей день, 4 липня, трактувався дуже романтично. Казали, що в стародавні часи жили двоє закоханих по імені Улян та Уляна. Одного разу Улян ходив на полях і луках, кликав Уляну, а та сиділа на березі, задивившись на води бурхливої річки. Отямилася Уляна тільки ввечері, прибігла на луг, але Улян в цей час пішов до річки іншою дорогою. Так Улян та Уляна розминулися, а зараз до цих пір не можуть зустрітися.

За прикметами, сьогодні найкращий день для збору липового цвіту, бо лише 4 липня він володіє чудодійною цілющою силою і згідно з давнім віруванням і прикметами, могла рятувати людину від пристріту..Щоправда, зараз, на жаль, липа в наших краях уже відцвіла. Проте, можна сьогодні готувати   з квіток різні відвари і зілля, що володіють потогінними, бактерицидними, жарознижувальними та іншими властивостями.  Використовували квіти липи для лікування кашлю, застуди, отруєнь. Готували спеціальний липовий порошок, який може заліковувати опіки і зупиняти кровотечу. Відомо, що дівчата використовували липу в косметичних цілях. Наприклад, липовий настій робив шкіру м’якою і гладкою, а сік зміцнював волосся. Подейкували про те, що, хто липу зрубає, той обов’язково в лісі заблукає. Дуже поганою прикметою було, якщо липа, що росте в саду будинку, засихала – це віщувала хвороби або навіть смерть.

О цій порі в Україні цвіте льон – одна з найстаріших сільськогосподарських технічних культур світу, відома також своїми лікарськими властивостями. Льон в Україні використовується з давніх часів. Нестор в життєписі св. Феодосія Печерського розповідає, що коли на свято Успіння Богородиці у монастирі скінчилася олива (деревна олія) для лампад, то ченці надавили олію з лляного насіння. В тому ж літописі, підтверджується використання льону для виготовлення тканини. Обробляли льон на пряжу, ткали полотно та шили з нього сорочки. Головна локації цієї унікальної рослини в Україні – Полісся. Про льон існує чимало приказок і прислів’їв: «Дай Боже коноплі під стелю, а льон по коліна, аби господарів голова не боліла»; «Який льон, така й пряжа», «Немає льону без костриці», «Хто хоче льон брати, нехай гречки не сіє», «Неполотий льон дівці лице тре» тощо.

З цим днем в народі було пов’язано велика кількість повір’їв і прикмет, за якими намагалися дізнатися, якою буде погода в найближчі дні і місяці.

Прикмети та повір’я

Якщо з ранку і до полудня вітер слідує за сонцем, а після — у зворотний бік, то погода найближчими днями буде хорошою.

Якщо після дощу парує і сонце яскраве і спекотне, то до ночі ще будуть опади.

День підходить для боротьби з борошнистою росою на рослинах.

Липовий цвіт 4 липня наділений цілющою силою.

Зрубати в Ульянов день липу — не до добра: можна заблукати в лісі або блукати все життя.

Якщо поруч з будинком засохла липа, значить, у ньому скоро настануть погані зміни.

Гримить протяжно — до довгої негоди

З іменинами вітайте Максима, Івана, Георгія, Олексія, Павла, Миколу, Микиту.

2-3-ій місячні дні, Місяць залишає знак Рака й переходить до Лева. Тенденції, закладені нещодавнім сонячним затемненням, починають набирати обертів. Події дня обіцяють бути несподіваними — інформація максимально жорсткою. Цілком можливо, що саме вона змінить звичний плин подій. Готуймося до форс-мажорних ситуацій. Їхні наслідки можуть бути доволі неприємними, але з промовистими і безпосередніми вказівками, що треба виправити. Або хоча б частково підкоригувати. Уражене чи заохочене самолюбство в ці дні стане своєрідним лакмусовим папірцем, який проявить сенс того, що відбувається. Будь-яка незапланована, але така, що хвилює, життєва ситуація — також. Робіть висновки і гарного дня!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1892 році – +8,8, а найтеплішим у 1938 –  +34,4.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com