Сьогодні Євсевія: зцілюємо душу й тіло

Сьогодні Церква вшановує пам’ять мученика Албана Британського – першого святого мученика Британських островів, а також священномученика Євсевія, єпископа Самосатського. Євсевій жив у IV столітті, був учасником І Вселенського Собору в Нікеї 325 року, ревним поборником православ’я і противником аріанської єресі.  Він був змушений носити одяг воїна, щоб його не впізнавали в період гонінь. Помер єпископ від рук мешканки міста Доліхіни, яка скинула на Євсея черепицю. Останнім проханням перед смертю його була не карати злочинницю.

 

Казали, що це день зцілення душі і тіла. Раніше саме 5 липня вирушали в ліс для того, щоб зібрати цілющих трав і заготовити трохи віників для лазні. Зазвичай віники намагалися 5 липня в’язати про запас. За традицією, в той же вечір і вирушали паритися в лазні, використовуючи свіжі віники – це, за прикметами, обіцяло міцне здоров’я на весь рік.

 

На Євсевія українці продовжували заготівлю сіна. Сінокіс поділявся на два види – «солодкий» і «гіркий». До першого належали трави, які ще не вистигли; якщо сінокіс жовтів, тобто перестоювався, його називали «гірким». Перевагою «гіркого» сінокосу було те, що саме з нього отримували найбільше сухої маси, оскільки перестояне сіно майже не всихалося. У народі чітко розмежовували якість сіна. Вона залежала від сортності травостою. Кожен господар намагався якомога швидше перевезти сухе сіно додому. Перед тим як скласти його в стіжок чи на горище, відбирали певну частину для обрядових потреб. Ця трава мала бути м’якою, пахучою і з живокостом. З неї напередодні Різдва та Нового року робили кубельце для куті, на якому ставили горщик з обрядовою стравою. Господиня, запасаючись цим сіном, казала: «На узвар і кутю, щоб курчата лупились до путтю». З цієї трави виготовляли також подушки для покійників.

 

5 липня селяни могли повторно сіяти редиску.

 

Якщо людина народилася 5 липня, то їй протегує сосна, ялиця і ялина. Вважається, що у важку хвилину потрібно прийти в ліс і обійняти дерево-покровителя, попросивши у нього допомоги – скоро вдасться знайти душевний спокій.

 

Це день називали днем зустрічей. Говорили, що якщо напередодні Улян не знайшов свою Уляну, то тепер вже вона сама пішла його шукати – і знайшла.

 

Народні прикмети й традиції на 5 липня

Дощ іде вдень – чекай доброго врожаю зернових.

Спекотний  день 5 липня – у грудні вдарять морози.

Якщо домашня птиця чистить пір’я, купається в пилюці або сидить, нахохлившись, то найближчим часом буде негода.

Місяць яскраво мерехтить на вечірньому небі – прикмета того, що вдасться зібрати багатий урожай.

Якщо на каменях з’являється волога – скоро бути дощу.

Вечірня роса – перша прикмета гарної погоди на завтрашній день.

Комарі літають роєм – на гарну погоду.

 

Чого не можна робити 5 липня

У день Євсея не варто починати важливих справ до вечора, – вони не увінчаються успіхом. А от якщо почати їх увечері, все буде благополучно. Будьте уважні, що робите і що говорите. Стримуйте емоції і не піддавайтеся спокусам. Дотримуйтеся обережності на дорогах. Можливі аварії та поломки автомобілів.

Також сьогодні не варто купляти нові речі, вкрай не рекомендують злитися, скаржитися, бути в поганому настрої.  Не давайте себе обманювати

 

Іменинники сьогодні Геннадій, Федір, Григорій, Зінаїда, Юлія, Галактіон, Юліан.

 

Сьогодні 3-4-ий місячні дні. Місяць у Левові. Що ж: вчорашній сплеск ділової активності ближче до вечора, як і годиться, перетече у сферу відпочинку і розваг. Відповідні заклади отримають від того чималий зиск. Шлюби, які укладатимуться саме сьогодні, теж обіцяють бути щасливими: дружина отримуватиме все, що їй заманеться, та й чоловік, в ролі золотої рибки, почуватиметься просто на десятому небі від своєї другої половинки. До того ж, зорі просто гарантують їм чималі матеріальні статки — жити в курені молодятам не доведеться. Зверніть увагу: з 3 і по 20 липня існує висока загроза травматизму і різноманітних форс-мажорних ситуацій на транспорті, тож будьте уважні! Не зловживайте алкоголем, тютюном і сексом.

 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1893 році – +8,6, а найтеплішим у 1924 –  +34,7.

 

‘ class=pixel v:shapes=”_x0000_i1025″>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com