Сьогодні Горпини Купальниці

Православна церква 6 липня згадує мученицю Агрипину, яка жила в III столітті. Вона була справжньою християнкою і прийняла мученицьку смерть за свою віру. Біля її мощей збиралася велика кількість віруючих, а хворі, які приходили до її гробу, чудесним чином видужували.Ще на цей день припадає святкування в честь Володимирської ікони Божої Матері. Святкування відбувається в подяку чудотворної ікони за порятунок Москви від нашестя хана Ахмата в 1480 році.

А ще сьогодні День Дніпра, а також Всесвітній день поцілунку. Подейкують, що цей День має, як це й не дивно, британське, а не американське походження. Існують майже 20 видів поцілунків. Тут і вишуканий французький, і скромний у щічку, і невимушений «повітряний», і символ незворотності та зради – поцілунок Юди. Тож вправляйтеся й експериментуйте!

У народному календарі 6 липня – Горпина Купальниця, Горпина – люті коріння, Іванівська Богородиця. Купальниця, тому що день її пам’яті передує святу Івана Купала. 6 липня проводили багато купальських обрядів, а ніч з Горпини на Івана вважали чарівною (Купальська ніч). На цю ніч приходив пік святкового розгулу і веселощів.

Це свято прийшло до нас з дохристиянської давнини. Йому відповідають:

у древніх римлян – свято Вести;

у греків – елевсінські містерії;

в Персії та Індії – свято вогню.

Горпина Купальниця, Івана Купала і Петрів день  зливалися в одне велике свято, наповнене величезним змістом для хлібороба. Це свято включає безліч обрядів, пісень, усіляких прикмет, ворожіння, повір’їв та легенд. У ці святкові дні мало часу приділяли господарської діяльності. Не було строгих заборон на будь-яку праця, але через святкування передбачалася відмова від повсякденних занять. Це не означає, що люди байдикували, просто застіллям і привітанням віддавався особливий сенс.

Вранці 6 липня вмивалися росою і вітали Горпину Купальницу. До цього часу виростало багато кропиви, від того і отримав цей день ще одну назву – «люті коріння». На вікна і на поріг клали кропиву, щоб в будинок не пробралася нечиста сила, яка розгулює на Івана Купала. Цей день вважається одним з найкращих для заготівлі лікарських трав. Всюди в Україні люди вдосвіта, до схід сонця, вирушали в ліс і на левади, щоб запастися природним зцілювачами. Заборонялося заготовляти трави лише «нечистим» жінкам, у яких на цей період припадало місячне. Також цього дня, напередодні Івана Купайла, влаштовували масові купання та відвідини лазень. Головне було запастися добрим віником.

У цей день сіяли ріпу. В народі казали: «Сій ріпу на Горпину – хороша ріпа буде», «Саджай 6 липня ріпу, тоді її мошка не зачепить».

На Горпину варили всі яйця, які були вдома, вірячи, що після цього кури почнуть краще нестися.  Проводили обряд викочування жита: виходили в поле і каталися по колосках, щоб надати колоссям особливу міцність, а землі родючість. У цей день заготовляли віники на весь рік.  Увечері селяни розводили багаття, в яких палили кропиву і шипшину, щоб убезпечити себе від нещасть і бід. Шипшина на Русі символізувала здоров’я, удачу і достаток. Її вважали відмінним оберегом від усього лихого.

 

Прикмети та повір’я

Якщо на Горпину йде дощ, то через п’ять днів буде сонячно.

Якщо не чути в цей день співу солов’я, то скоро поспіє ячмінь.

Після дощу веселка довго тримається – до сирої погоди.

Увечері на ясному небі зірниця виблискує – до опадів.

Мурахи днем в мурашник сховалися – до негоди.

Сон з 5 на 6 липня віщий, але розгадати його буде непросто. Сновидіння, побачене вдень 6 липня, виповниться, але все буде навпаки, не так як уві сні.

Люди, які народилися 6 липня, володіють секретами трав. В якості талісмана їм слід носити топаз.

 

Іменинники сьогодні Олександр, Олексій, Петро, Артем.

 

4-5 місячні дні, Місяць непомітно від Лева перекотився до Діви. Радісний піднесений настрій може непомітно вивітритися. Наче повітря в пробитій повітряній кульці. Яскрава краса, що декілька хвилин тому тішила око, перетворилася в аморфний шматок гуми. Що ж, плакати не будемо, згадаймо, що повітряні кульки забруднюють довкілля незгірш за пластикові пляшки. Сьогодні підвищується рівень працездатності і рівень критичності. Навіть затяті “тусовщики” захочуть зробити щось корисне вдома. З 6 по 11 липня охороняйте власний шлюб від надто великої свободи і ризикованих пригод. Інакше клопоту не обберетеся. Незрадливих поцілунків!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1912 році – +7,9, а найтеплішим у 1924 – +33,9.

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com