Сьогодні – святителя Фотія

15 липня в народному календарі вшановується пам’ять святителя Фотія., митрополита Київського, чудотворця. На Фотія закінчували косовицю сіна і починали готуватися до жнив, тому й казали: «З сіножаті пішли пожинки». Хоча в нинішні часи в цей період жнива в Україні практично йдуть до завершення. Такі от кліматичні зміни сталися в природі за багато століть.

Також сьогодні вшановують Берегиню – міфічну істоту, яка живе у водоймах та оберігає людський рід від неприємностей.

А ось у Японії сьогодні День Моря, а в Великій Британії — День святого Свитуна, за яким у давнину передбачали прийдешню погоду, а також вважали покровителем дощів. Приміром, якщо на Свитуна йде дощ, то він обов’язково падатиме впродовж наступних 40 днів. Святий Свитун Вінчестерський був єпископом, уславився багатьма доброчинними справами. Згідно з легендою, перед власною кончиною, єпископ заповів поховати його біля стіни Вінчестерського собору, щоби дощі поливали його останки. Заповіт був виконаний, утім в 971 році ченці вирішили перепоховати спочилого єпископа всередині собору в пишній усипальниці. Але під час перепоховання почалася небачена до того злива. Також дощі випадали в кожну наступну річницю смерті святого Свитуна. Іншим символом цього святого є яблука. Святий за життя насадив чималий яблуневий сад. До дня святого Свитуна не бажано було їсти яблука — точнісінько так само, як у нас до Спаса. Між іншим, у Вінчестерському соборі (це один із найбільших соборів Європи, збудованих у готичному стилі) похована також і Джейн Остін — відома англійська письменниця.

Народні прикмети на 15 липня

– В лісі з’явилося багато ягід до 15 липня – прикмета того, що зима буде морозною.

Що можна робити 15 липня

1. Візьміться сьогодні за справи, які дуже давно відкладали.

Що не можна робити 15 липня

1. Цього дня забороняється працювати в полі.

2. День рекомендується провести вдома, тож не плануйте далеких поїздок.

3. Сьогодні можна проводити час на самоті.

Іменини сьогодні святкують: Арсеній.

13-14-ий місячні дні. Хто забув — ми за два дні до місячного затемнення і до повного місяця. Понеділок почнеться з в’язкої апатії. Працюватиметься сьогодні і до кінця тижня буде вкрай важко, натомість доведеться чимало говорити й говорити,  переливаючи з пустого та в порожнє. Особливо це стосуватиметься людей, пов’язаних із політикою. Подейкують, що політики ворушать безперестанно губами навіть уві сні — точнісінько так само, як акули, що ніколи не змикають очей навіть і під час сну. Не надто вдалий час для спілкування з вищими інстанціями чи представниками владних структур. У фінансових питаннях теж не все чудово: ймовірні затримки виплати прибутків, можливі фінансові втрати.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1905 році: +9,5; а найтеплішим у 1951 –  +33,4.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com