Сьогодні Мокія і Марка, Маків день

У церковному календарі нинішній день присвячується пам’яті мучеників Мокія і Марка.

Брати по вірі Мокій і Марк жили в III столітті. Під час гонінь на християн у Римській імперії їх заарештували. В ув’язненні чоловіків неодноразово переконували відректися від Христа. Але вони не засумнівалися у своєму виборі і сміливо сповідали себе християнами.

Тоді ідолопоклонники їх засудили до смерті. Коли мучеників вели до місця страти, попереду них вибігла дитина. Вона намагалася зупинити Мокія і Марка. Але стражники відтягли її і привселюдно висікли ременями.

Перед приведенням у виконання смертного вироку правитель востаннє запропонував мученикам відректися від Христа і принести жертву ідолам. Але серця засуджених християн не витримали і вони з ім’ям Господа опустили голову під меч.

Власне саме це – категоричне небажання християн визнавати римських богів, що в свою чергу сприймалося римлянами як вияв нелояльності владі, і було головною проблемою у відносинах між римлянами і християнами. Варто зауважити, що римляни зі своєю політеїстичною релігією були досить терпимими до вірувань підкорених ними народів (траплялося, що вони включали до римського пантеону чужинських богів), але зрозуміти християн, які вклонялися одному єдиному богові вони не могли. Християни категорично відмовлялися слідувати усталеним звичаям, обираючи натомість люту смерть. Одне з перших згадувань про християн у римських джерелах зустрічається в листах Плінія Молодшого до імператора Траяна – і там теж – абсолютне нерозуміння логіки такої поведінки.

Інші назви сьогоднішнього дня – «Стожари», «Маків день», «Мокій і Демид». Назва свята «Маків день» пов’язана зі збором маку в цей період.

Цей день наші предки вважали нещасливим. Він може принести тільки збитки і втрати, тому його варто просто перечекати, нічого не робити, нічого нового не розпочинати, і бути дуже обережними. Добре підійде він тільки для тих, хто пов’язаний з законом і справедливістю. Краще сьогодні не вирушати в поїздки, не пити алкоголь і ліки. А так як в цей день ще прийнято і збирати мак, то при цьому не можна розмовляти і попадатися комусь на очі.

Цього дня наші пращури жнивували або закінчували заготівлю сіна. 16 липня — вдалий день для звіроловів і мисливців. Увечері мисливці влаштовували застілля, хвалилися здобиччю і розповідали цікаві історії.

Народні прикмети на 16 липня

Постійно чути гуркіт грому під час грози – до тривалої негоди.

Мошки і комарі в’ються колами – у найближчі 7 днів встановиться гарна погода.

Павук вилазить з гнізда і тче нову довгу павутину – до хорошої погоди.

Собака багато спить і мало їсть, катається по землі або риє лапами землю – до негоди.

Хороший урожай щавлю — до теплої зими.

Якщо вовна на вівцях м’якшає й випростовується – це віщує дощ.

День Мокія і Марка вважається нещасливим. 16 липня рекомендується бути вкрай обережним. Краще перенести будь-які починання на інший день, попри їх важливість.

Народженим 16 липня буде важко жити без допомоги зовні. З них можуть вийти гарні працівники.

З іменинами вітайте Анатолія, Олександра, Василя, Костянтина, Івана.

Сьогодні 14-й та 15-й місячні дні. Символ – крилатий шакал. Критичний день перед повним місяцем. Треба бути дуже уважним і обережним: вдома, на роботі, в дорозі. Слідкуйте за словами і емоціями. Цього дня ліпше відпочивати, до того ж, провести певний час на самоті. Захищайте себе молитвами, не піддавайтеся спокусам. Хоча б годину побудьте в ролі справжнього ченця, воїна духа. Енергії цього дня достатньо, але вона надзвичайно потужна, можна сказати – некерована. Погана прикмета дня – сварка, гарна – собака, навіть той, що на вас гавкає.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році: +7,8; а найтеплішим у 1931 –  +35,9.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com