Сьогодні Місяць святкує день народження

У церковному календарі нинішній день присвячується пам’яті преподобного Афанасія Афонського – видатного ченця, засновника першого і головного монастиря Афону – Великої лаври. Народився Афанасій у Трапезунді (нині турецький Трабзон), рано осиротів. Хлопчика на виховання взяла добра подруга покійної матері – жінка доброчесна і забезпечена, благочестива черниця. Тому Афанасій намагався у всьому їй наслідувати, навіть в чернечому житті, молитвах і пості.. Він здобув гарну освіту, потім переїхав до Константинополя. Йому передрікали блискучу світську кар’єру при дворі імператора, але він став ченцем у Киминському монастирі.. А коли досяг досконалості через тривалі пости і пильнування, ігумен благословив його на подвиг безмовності. Це Афанасій здійснив у відокремленому місці недалеко від монастиря.

Часто самітнику доводилося боротися з бісами, які намагалися розворушити в ньому почуття ненависті до навколишнього світу. І одного разу Панас практично піддався сумнівам, але вирішив рівно один рік витерпіти, а потім скоритися волі Божій. Раптово в останній день з неба пролилося яскраве світло, і гріховні помисли Афанасія розсіялися в ту ж мить. Є переказ, що Афанасію кілька разів являлася Богородиця.

Згодом святий Афанасій заснував на Афоні лавру, в якій нараховувалося 120 монахів і став настоятелем. Святий загинув трагічно – під завалами куполу новозбудованого храму, під час інспектування будівництва. Святому Афанасію Афонському моляться про зцілення важкохворого, або ж про його відхід в обителі Божі, коли надії на одужання вже немає, а людина сильно страждає (на цю молитву просять благословення священика). А ще преподобному Афанасію моляться ченці, коли відчувають напади туги і важкого смутку.

Інші назви сьогоднішнього свята: «Афанасій», «Місяця свято», «Місячне свято». Якщо Івана Купала вважається святом Сонця, то Афанасіїв день – святом Місяця. Цього дня Місяць відзначає свій день народження і дарує людям силу.

 

Чого не можна робити 18 липня

День дуже невдалий, нічого не починайте і не робіть. Не беріться сьогодні за будь-які питання, які стосуються грошей.  В цей день можуть статися втрати і непередбачені ситуації. Він хороший для людей, пов’язаних з законом і справедливістю, але справи захисту і апеляції краще не починати. У той же час, якщо хочете подати на розлучення, то кращого дня не буде. Сьогодні чоловікам не можна дозволяти жінкам собою командувати.

 

Що можна робити 18 липня

День вважається вдалим для боротьби з метеликами-капустянки. Народним засобом, що допомагає позбутися від цих шкідників, служить харчова сода, якою треба посипати капустяні листи.

 

Народні прикмети на 18 липня

В ніч на 18 липня місяць то ховається, то виходить, то колір змінює, – значить, очікується гарний урожай.

Місяць ясно світить – до сухої й теплої осені.

Над гнойовою ямою випари піднімаються – до швидкого дощу.

Картопляні листя 18 липня звернені до неба, – варто чекати засухи.

В Афанасіїв день високо ворони літають – знак хорошої погоди.

Вітер посилиться, якщо в Місяцеве свято веселку на заході видно.

Хороший улов вугра обіцяє, що дозріє до Афанасьєва дня жито.

Комахи 18 липня спрямовуються до вогню – до погіршення погоди.

Місяць на Афанасія зеленуватий – задощить.

Дощ пішов до полудня 18 липня – за прикметами, добу не перестане.

Немає роси – чекати дощів.

Місячна доріжка коротка – до шторму.

Багато зірок на небі – до ясної погоди.

Якщо хмарно і зірок практично не видно, то очікується негода.

Якщо місяць великий і яскравий, то погода буде сонячною. Маленький і блідий місяць – до затяжних дощів.

Побачити веселку вранці – до дощу, ввечері – до сонячної погоди.

Якщо  навколо місяця червонувате сяйво – очікуй на погіршення погоди.

Мерехтливі зорі віщують ясну й суху погоду, але вітряну.

На листі клена з’явилися крапельки — за два-три дні настане дощова погода

Жовті хмари – ознака того, що скоро почнеться дощ

 

 

Іменинники сьогодні Афанасій, Сергій, Єлизавета, Варвара, Ганна, Василь,  Степан

 

16-ий місячний день. Місяць у Водолії. Не всім сьогодні вдасться утриматися в рамках і межах гарного настрою. У декого дуже свербітиме язик, тому так і тягтиме до бубніння, нарікання, базікання, скарг, сварок. Зорі застерігають: тримайте емоції під контролем, особливо, якщо ви схильні «заводитися» з півоберту чи просто гіперактивна людина. Цілком можливо, що день може скластися зовсім не так, як планували вранці. Втім, бажаємо позитивних вражень і феєричного літнього настрою попри всі астрологічно-політичні прогнози!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1989 році – +9,4, а найтеплішим у 2007 – +34,3.

 

 

 

 

..

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com