Прибираємо неприємний запах із пральної машини

Коли в пральній машині з’являється неприємний запах, він не тільки заважає користуватися машинкою, але й передається речам під час прання, а також поширюється по квартирі. Щоб розібратися, як позбутися його, необхідно спочатку зрозуміти, звідки ж він виникає.Зазвичай до появи неприємного запаху призводять ось які банальні причини:

– щільно закритий люк машинки відразу після прання;

– застій води в гумовій манжеті й поява цвілі;

– зберігання брудної білизни в барабані.

Виправити ситуацію у всіх цих випадках легко: причину досить усунути, і поганий запах сам зникне через якийсь час. Але як бути, якщо неприємний запах з машинки спричинений чимось іще?

Так, він може з’явитися через брудний лоток для мийних засобів, забруднення каналу для подачі мийних засобів, забруднення або навіть засмічення зливального фільтра, а також через старий зливальний шланг. Крім того, неприємний запах можуть давати залишки води в барабані, а також «накип» на розігріваючому елементі.

Що ж можна зробити, щоб прибрати поганий запах із пральної машини? Ось кілька доступних варіантів.

  • Прання вхолосту з відбілювачем або таблетками для посудомийної машини

Запустіть машинку вхолосту, без білизни, встановивши максимальну тривалість циклу й найвищу доступну температуру. Додайте хлорний відбілювач (якщо він не протипоказаний для вашої моделі машинки) або ж кілька таблеток засобу для посудомийних машин.

  • Лимонна кислота + харчова сода

Спосіб схожий на попередній, тільки замість відбілювача або миючого засобу використовується звичайна лимонна кислота й харчова сода – копійчані засоби. Спочатку запустіть цикл прання без білизни з лимонною кислотою – 100 г кислоти насипте у відсік для порошку. Температуру виставте максимальну, а цикл прання – найдовший. По закінченні роботи машинки насипте у відсік для порошку вже 1 склянку харчової соди й знову «проженіть» машинку без білизни. Усі неприємні запахи повинні зникнути.

  • Спеціальний очисник для пральних машин

Щоб позбутися запаху, можна також скористатися вже готовими спеціалізованими засобами – рідкими й у вигляді порошків. Вони ефективно розчиняють бруд і різні тверді відкладення на деталях машинки, в результаті чого неприємні запахи, спричинені забрудненнями й відкладеннями, зникають. Користуватися подібними засобами можна як вручну, так і в режимі прання – як правило, за температури 60°С.

ПРОФІЛАКТИКА ПОЯВИ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ

Щоб запобігти появі в пральній машинці поганого запаху, важливо дотримуватися правил її експлуатації, а також стежити за її чистотою й справністю. Так, щоб уникнути появи запаху вогкості й затхлості в машинці, необхідно після кожного прання хоча б на 1-2 години залишати дверцята барабана відкритими для випару вологи, а гумовий ущільнювач ретельно протирати сухою ганчірочкою для видалення залишків води.

Крім того, барабан машинки не можна використовувати замість кошика для брудної білизни й надовго залишати там речі перед пранням, інакше вологе середовище буде сприяти розвитку цвілі й появі відповідного запаху. Найкраще завантажувати брудну білизну в машинку безпосередньо перед початком роботи.

Щоб поганий запах не з’являвся в лотку для мийних засобів, як мінімум 1 раз на місяць діставайте його й ретельно промивайте  теплою водою, а потім сушіть. Ця ж операція допоможе, до речі, уникнути й неприємного запаху в каналі для подачі мийних засобів.

Дуже неприємно може тхнути й зливальний фільтр машинки, що засмітився. Тому з профілактичною метою необхідно, по-перше, уважно оглядати речі перед завантаженням у машинку й видаляти все зайве, а по-друге, раз у пів року чистити зливальний фільтр.

Поганий запах у пральній машині не тільки заважає її нормальній роботі, але й може слугувати сигналом про виникнення якихось поломок і неполадок. Тому важливо його не ігнорувати, а вживати заходи з виявлення його причин і усунення. Й тоді пральна машинка зможе прослужити довго й без нарікань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com