Призначення допомоги по безробіттю по-новому

Питання щодо права на отримання допомоги по безробіттю порушувалося на сторінках «Перемоги» не так давно. Кілька тижнів тому ми публікували отриману від працівників Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості відповідь нашій читачці, яка звернулася зі своєю проблемою до редакції.Наразі ж надаємо більш детальну інформацію, офіційно оприлюднену на сайті uteka.ua.

Ідеться в ній про те, що  Мінсоцполітики оновить процедуру та умови надання допомоги по безробіттю. На це направлений проект відповідного наказу Мінсоцполітики, який представили громадськості.

Як і наразі, допомогу по безробіттю призначатимуть центри зайнятості з восьмого дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою. Розмір допомоги по безробіттю визначатимуть на підставі відомостей Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування залежно від страхового стажу, зарплати (доходу). А в разі відсутності цих відомостей – на підставі довідок про зарплату (грошове забезпечення, винагороду за ЦПД), виданих особі роботодавцем, військовим комісаріатом (де така особа перебувала на обліку), військовою частиною, органом, де особа проходила службу.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку –  не більше 720 календарних днів) упродовж двох років з дня її призначення. Якщо страховий стаж упродовж 12 місяців, що передують місяцю реєстрації особи як безробітної, становить шість або більше місяців, допомогу по безробіттю визначають у відсотках до її середньої зарплати залежно від страхового стажу: до 2 років – 50%; від 2 до 6 років – 55%; від 6 до 10 років – 60%; понад 10 років – 70%. Залежно від тривалості безробіття допомогу по безробіттю зменшуватимуть і виплачуватимуть у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів – 100%; упродовж наступних 90 календарних днів – 80%; надалі – 70%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com