Сьогодні  Євтихія; кого кличе вереснева зоря  

Сьогодні  православна церква вшановує святого мученика Євтихія Тихого, учня святого апостола Іоана Богослова. Одного разу він почув проповідь про Ісуса, потім зустрівся з Павлом і проповідував із ним в різних країнах.  Святий переніс багато страждань: його мучили голодом, кидали в вогонь, катували, віддавали на поживу диким тваринам. Одного разу на святого спустили лева, який заговорив людським голосом і віддав хвалу Творцю. Помер мученицькою смертю через усічення мечем.

Також 6 вересня – день святкування на честь Петровської ікони Божої Матері. Вона була написана святителем Петром, митрополитом Київським.

Ще сьогодні –  мучениці Сіри, діви Перської. Остання була донькою відомого перського жреця-вогнепоклонника. Дівчина рано залишилася напівсиротою і була віддана батьком в науку до жриці. Згодом Сіра й сама стала жрицею. Якось, вийшовши з храму, вона зустріла жебрака-християнина. Як виявилося, випадкова зустріч перевернула все її життя – вона увірувала у Христа. Звісно, тут почалися вмовляння і напучування: просив і погрожував батько, благала мачуха, не залишилася осторонь і наставниця, але Сіра залишилася непохитною. Згодом її кинули до в’язниці, піддали тортурам, а потім стратили. Тіло мучениці кинули собакам, але ті навіть не доторкнулися, натомість з собачих очей потекли сльози…

Інші назви сьогоднішнього свята: «Євтихій», «День Євтихія», «тиха Зоря». В народі вірили, що в цей день вереснева зоря гукає всякого, хто поодинці збирається в ліс.

 

Що можна робити 6 вересня

Людям, які цього дня день будуть багато часу проводити в місцях великого скупчення людей, варто одягнути лляний одяг. Цей матеріал має позитивну енергетику і допоможе відновити втрачені сили.

 

Що не можна робити 6 вересня

Цього дня активізується нечиста сила, день є дуже небезпечним. Тому рекомендується не йти далеко від будинку. В жодному разі не ходіть сьогодні в ліс, не йдіть на відлуння й услід за червоними квітками або болотними вогниками. Все це може завести вас у небезпечне місце, де ви помрете й потрапите в темний світ.

 

Народні прикмети на 6 вересня

Дощ у цей день – до сухої осені та гарного врожаю в наступному році.

Чорні хмари сонце закрили – до похолодання.

Сильний вітер 6 вересня – до нещастя.

Побачити червону квітку в лісі – до біди.

Якщо хвора людина в цей день побачить покійних родичів, то незабаром вона теж помре.

Почути крик синиці – до дощів і похолодання.

Якщо 6 вересня дощить, – прикмета, що осінь буде суха і тепла.

Хто в день Євтихія Тихого поріжеться або обпечеться, той скоро дізнається сумну звістку про кровного родича.

Велика кількість жолудів, – прикмета, що зима буде тривалою і суворою.

Якщо на Євтихія вітру немає, то, згідно з прикметами, насіння лляне на корені буде.

Кажуть, що за прикметою 6 вересня треба встигнути зібрати врожай, щоб його не пошкодили вітри, опади і холоди.

Народжені в цей день – володарі легковажного характеру. Вони оптимісти і дуже доброзичливі.

Якщо людина народилася 6 вересня, то за прикметами, як талісман йому рекомендується носити халцедон.

 

Іменинники сьогодні Петро, Арсеній, Георгій.

 

Місяць окопався в Стрільці й почувається там пречудово. 7-8 місячні дні. Товариськість і незалежність — риси цього дня. Трохи честолюбства теж не завадить. Все, до чого докладемо розум, волю, натхнення, бажання — втілиться. Ходіння по інстанціях може бути плідним, “високі” пороги понижчають, документи рухатимуться теж непогано. Ділові та соціальні контакти можуть не тільки принести миттєвий зиск, але й закласти підвалини довготривалої співпраці. В особистому житті гармонія перевірятиметься холодним розрахунком. Погідної осені, світлих думок, моці в тілі — чуйтеся добре!

 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1998 – +5,1, а найтеплішим у 2008 – +31,0.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

www.000webhost.com