Press "Enter" to skip to content

Громади обирають кращих

На виборах до місцевих рад 25 жовтня поточного року мандат довіри  на представлення інтересів громади в депутатському корпусі Омельницької сільської ради отримав директор Рокитненського навчально-виховного комплексу Дмитро Боярський.

Такого високого визнання він удостоївся,  завдячуючи не лише своїм людським чеснотам, а й професійним якостям. Його педагогічна робота гідно поцінована й на обласному рівні: нещодавно Дмитро Едуардович за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі освіти, впровадження сучасних методів навчання і виховання підростаючого покоління та активну громадянську позицію був нагороджений Почесною грамотою Полтавської обласної ради з врученням нагрудного знака.

Бути кращим, слугувати взірцем для учнів, колег і родини – його життєве кредо. На тверде переконання Дмитра Боярського, справжній учитель – це віртуоз, майстер своєї справи. Учитель чи не найперша людина, яка відкриває для учнів вікно у світ. Повною мірою він може це зробити лише в тому разі, якщо є високоосвіченою людиною, невпинно поповнює свої знання, крокує у ногу з прогресом.

– Найголовніша риса  вчителя сьогодні, як і сто років тому, – це любов до дітей, – переконаний Дмитро Едуардович. – Професія педагога є особливою. Вчителі – це ті люди, які завжди перебувають у полі зору учнів, батьків, колег. Викладач  повинен цілеспрямовано й систематично працювати над удосконаленням власної мовної й мовленнєвої майстерності, культури мовлення й культури мислення. Найкращий учитель готується до кожного уроку все життя. Він бачить себе в образі учня, із далекоглядністю ставиться до найрізноманітніших дитячих учинків, не допускає публічного осуду дій дитини, втілює свій виховний задум щодо учня непомітно. Справжній учитель-майстер уміє організовувати такий простір, в якому дитину нічого не пригнічує, він бачить і відчуває індивідуальний світ кожного школяра.

Не просто подавати готовий матеріал на уроці, а вчити дітей самим шукати знання – в цьому особливий професіоналізм і педагогічний талант, вважає Дмитро Боярський. Учитель повинен  зробити так, щоб учень закохувався в те, що викликає його інтерес. Це може бути предмет у школі або якийсь життєвий дороговказ. А для цього, передусім, потрібно любити свою справу, жити за тими принципами, що їх пропонуєш прийняти своїм учням. 

– Я часто замислююсь над тим, яким же має бути найкращий вчитель, – говорить Дмитро Боярський. – Розумним і здатним зрозуміти, сучасним, харизматичним, справедливим – саме так обов’язково скажуть учні. Він повинен любити дітей, бути ерудованим, вимогливим – доповнять батьки. Я б додав до цього переліку якостей наступне: вчитель має бути професіоналом, патріотом, гуманістом і альтруїстом. А загалом треба прагнути  поєднати всі ці якості,  щоб бути вчителем XXI століття. Я знаю: вчителями не стають, ними народжуються. Хоча, звичайно, вчитель – це не тільки Божий дар, а й дуже відповідальна та наполеглива праця. Вчитель – це людина з серцем, яке віддане дітям.

!!! Визначаючи для себе такі пріоритети в педагогічній діяльності, є сподівання, що керуватиметься ними Дмитро Боярський і в депутатській роботі. Бо ж громада, віддавши за нього свої голоси, покладала разом із тим і надію, що він ревно, справедливо й гідно відстоюватиме й захищатиме її інтереси, дбатиме про її добробут і процвітання.

Тетяна Керімова

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *