Press "Enter" to skip to content

Цікаво, активно, сучасно

Замалим не п’ять десятиліть – із 1973 року – працює в Новознам’янській сільській бібліотеці-філії Раїса Буряк. І весь цей час організовує діяльність свого закладу так, аби його відвідувачам було тут завжди затишно й цікаво, щоб залюбки поспішали сюди односельці не лише за книгою чи журналом, а й у надії на щире спілкування, активне й захоплююче дозвілля.

Тож нові форми роботи, з використанням сучасних технологій, Раїса Михайлівна освоює сама й долучає до цього читачів книгозбірні. Саме тому в червні поточного року, з огляду на запроваджені карантинні обмеження,  вона ініціювала створення у Фейсбук групи за інтересами «Новознам’янська сільська бібліотека», об’єднавши під її егідою активних, небайдужих, залюблених у художнє слово людей.

Щомісяця, за складеним планом, Раїса Михайлівна готує книжкові виставки й організовує он-лайн  конкурси на різні теми:  про квіти; про смачні страви з доступних продуктів; про домашні заготовки; про тисячу секретів вдалого господарювання; про нове життя старих речей; про дозвілля, про національні страви українців. В основному участь у них брали читачі бібліотеки, а переможців кожного конкурсу визначали за кількістю переглядів та числом уподобайок. Призи ж для заохочення завідувачка книгозбірні купляє за власний кошт.

Серед найактивніших учасників останніх конкурсів переможцями стали читачі бібліотеки, жителі Нової Знам’янки Ольга Василенко, Альона Горб та Вікторія Труш. А в грудні Раїса Буряк оголосила новий конкурс: «Українські вишиванки – наче сонячні світанки» і вже запросила до участі в ньому відомих місцевих майстринь цієї справи – Галину Козачок  і Надію Нішту, а також Віру Дон із Вільної Терешківки та всіх рукодільниць, які захоплюються вишиванням.

Про популярність сільської бібліотеки в Новій Знам’янці й авторитет та повагу, що ними користується Раїса Буряк серед шанувальників книги, свідчать і ось ці теплі, щирі рядки, написані учасницею групи «Новознам’янська сільська бібліотека» Людмилою Клименко:

«Живуть герої, – кожен на своїй поличці,

Ховають хід історії на сторінках.

А Вам, Раю Михайлівно, спокійно не сидиться:

Ціла бібліотека живе в ваших руках!

Ви пам’ятаєте, де є Барто й Забіла,

Де Хвильовий, чи Даніелла Стілл…

Коли б до Вас раптово не забігла, –

За дві хвилини Ви замовлене простягнете на стіл.

Талан Світлана, Чехов чи Шевченко,

Костенко Ліна чи Іван Франко…

Обов’язково пропонуєте новеньке:

«Ось почитай! За нічку справишся! ЛЄгкО»!

Ми пам’ятаєм зустрічі читацькі,

Бо ходимо до Вас ми майже з пелюшок:

Комусь роман, комусь тематику козацьку,

Комусь рецепт, комусь словник, комусь казОк!

Маєм надію: зустрічі ще будуть!

І вишиванок виставки, й пенсіонерок спів!

Якщо ж закриють нам бібліотеку, то нову вже не збудують,

А новознам’янець цього не заслужив!»

Тетяна Керімова

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *