Press "Enter" to skip to content

Курс – на плідну роботу

Ну ось і все: місцеві вибори на Кременчуччині минули, гарячі пристрасті вщухли, територіальні громади (окрім  Пришибської, де ще й досі, зважаючи на судові вироки,  остаточно не визначилися з результатами виборів сільського голови) очолили новообрані керівники. Попри неприховане протистояння в окремих  сільських депутатських корпусах, турбулентність на місцях стишується, гору беруть конструктивізм і здоровий глузд. Сформовані в результаті народного волевиявлення  органи самоврядування мають налаштовуватися на плідну роботу – задля блага тих, хто виявив їм  довіру, віддавши свій голос у бюлетені.

Відтепер район живе в новому вимірі: створені за сучасним принципом  територіальні громади об’єднали по кілька колишніх сільрад із багатьма населеними пунктами, тож зв’язок «адміністративного центру» з іншими селами повинен бути тісним, дієвим і ефективним. Забезпечувати його покликані старости, які будуть не лише надавати адміністративні послуги місцевим жителям, а й відстоюватимуть інтереси своїх сіл у громаді. І якщо раніше ця посада була виборною, то тепер із кандидатурою на неї визначається сільський голова, а затверджують  депутати.

В Омельницькій територіальній громаді крісла старост зайняли практично діючі на цих посадах особи. Олена Лагай, за попередньої каденції заступник Омельницького сільського голови, стала старостою сіл Рокитне, Щербаки, П’ятихатки, Романки, Онищенки. Вже без позначки «виконуючий обов’язки» старостою сіл Запсілля, Крамаренки й Степівка залишився Микола Загаров. Віталій Павленко, який до цього працював начальником відділу земельних відносин, комунальної власності та житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки виконавчого комітету Омельницької сільської ради, відтепер призначений старостою сіл Демидівка, Радочини, Яремівка, Найденівка, Ковалі, Щербухи й Гуньки.

Цього тижня зі своїм старостинським складом визначилися на засіданні другої сесії й депутати Піщанської сільської ради. У ньому переважають нові обличчя. Підприємець Володимир Гудзь став старостою сіл Гориславці, Коржівка. Миловидівка й Олефірівка. Таку ж посаду на села Нова Знам’янка й Вільна Терешківка обійняв Віталій Жмак – до цього провідний спеціаліст відділу по роботі з населенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Учитель Ялинцівського навчально-виховного комплексу Володимир Шахман «старостуватиме» в селах Недогарки, Рокитне-Донівка, Панівка й Пащенівка. Селами Ялинці, Воскобійники, Кіндрівка, Михайленки, Пухальщина й Самусіївка відтепер опікуватиметься Віктор Ільєвський, який до цього працював землевпорядником Ялинцівської сільської ради.  Старостою сіл Майбородівка, Писарщина й Мирне призначена Наталія Мазур, попереднім місцем роботи якої була посада спеціаліста відділу  комунальної власності, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища та цивільного захисту населення виконавчого комітету Новознам’янської сільської ради. Й лише село Максимівка залишилося зі своїм «старим керівником» Миколою Перешилом, який до цього виконував обов’язки старости.

У тих же сільських радах, що увійшли до складу міських територіальних громад, створені старостинські округи. Минулого тижня  на другому пленарному засіданні першої сесії Кременчуцької міської ради на посаду старости Потоківського  старостинського округу затверджений Юрій Зоря, тож місцева громада сіл Потоки, Соснівка, Мала Кохнівка й Придніпрянське має всі перспективи повноцінного й успішного розвитку.

А ось існуючі на перших порах об’єднання з Горішніми Плавнями Келебердянський і Салівський старостинські округи тепер ліквідовані. Разом із Григоро-Бригадирівським вони утворили наразі Східний старостинський округ, до складу якого увійшли села Келеберда, Салівка, Карпівка, Махнівка, Петрашівка, Григоро-Бригадирівка,  Мотрине й Солошине. На чолі його став Григорій Галаган. Дмитрівський старостинський округ (села Дмитрівка, Базалуки, Кияшки, Гора, Кузьменки, Солонці)  очолив Віктор Брижань. 

 !!! Ще біля витоків децентралізації одним із найбільших страхів на місцях було те, що адміністративний центр об’єднаних громад буде розвиватися, а решта сіл залишаться ні з чим. Тому тоді й було визначено, що обрані громадами депутати та старости повинні представляти у виконавчих комітетах сільських рад інтереси їхніх мешканців, вирішувати нагальні питання життєдіяльності своїх територій. І нехай зараз староста вже не обирається мешканцями, а призначається депутатами за поданням голови, його основні завдання й цілі залишаються незмінними: бути голосом і захисником жителів своїх населених пунктів у владі громади. 

Тетяна Керімова

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *