Press "Enter" to skip to content

Про Келеберду – на сторінках нової книги

Приємний подарунок від музейних працівників міста Горішні Плавні отримала днями Келебердянська бібліотека-філія. Під завісу 2020 року вийшла з друку надзвичайно цікава й оригінальна книга-присвята  «Горішні Плавні: від давнини до сьогодення. Історія у фотографіях, предметах, документах». Приурочене видання 60-річчю заснування міста Комсомольськ, що нині перейменоване в Горішні Плавні, й розповідає про історію цього подніпровського краю, починаючи зі специфіки геологічної будови регіону та особливостей рельєфу, з появи перших людей на цих територіях та їх історичного розвитку до середини ХІІІ століття  й закінчуючи сучасністю.  

Книга одразу викликала значний інтерес серед мешканців Келеберди, адже чимало сторінок її присвячені саме цьому древньому козацькому селу. Особливо цікаві розповіді містить розділ «Літописна історія», де йдеться про буремну епохою козацтва, що безпосередньо торкнулася місцевих земель як складової частини Полтавського регіону. Із середини XVII ст. край активно заселяли козаки, а Келеберда стала осередком сотні Полтавського полку, покозачення якого тісно пов’язане з ім’ям Кошового отамана Війська Запорізького Івана Сірка. А розділ  «На рубежі століть» містить історичні факти про непростий період  епохи Великих реформ Олександра ІІ, тотальну мобілізацію під час Першої світової війни (1914-1918), прихід більшовицької влади, голодомор (1932-1933), а також криваві переправи через р. Дніпро та німецьку окупацію в період Другої світової війни (1939-1945).

Згадується Келеберда і в інших розділах видання, що яскраво ілюстроване багатьма світлинами – як історичних документів та експонатів, так і сьогодення.

Особливою ця книга стала для келебердян ще й тому, що активну участь у її написанні взяв їхній односелець Ілля Власюк, який увійшов до складу авторського колективу та упорядників. При створенні видання  були використані матеріали  з фондів не лише полтавського, кременчуцького й горішньоплавнівських музеїв, а й наших сільських – Народного музею ім. Уляни Олефір с. Кобелячок та музею с. Дмитрівка.

Тетяна Керімова

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *