Press "Enter" to skip to content

Як зміняться тарифи на електроенергію з 1 січня

Кабінет Міністрів на засіданні 28 грудня схвалив Постанову, якою скасував пільговий тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт – 90 копійок. Як повідомило Міністерство енергетики на своїй сторінці у  Фейсбуці, своєю Постановою про встановлення з 1 січня 2021 року тарифу на електроенергію для населення у розмірі 1 грн 68 коп за кВт уряд встановив єдину фіксовану ціну на електроенергію для побутових споживачів.

У Міненерго зазначили, що постанову Кабінету Міністрів «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483» прийнято з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня наступного року. “Так, термін дії чинного механізму ПСО спливає 01.01.2021, і у разі неприйняття запропонованих змін ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж у 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3.30 грн/кВт год). Відповідно, зазначеною постановою визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год. Фактично, тариф для населення до 31.03.2021 збережено на поточному рівні (не враховуючи пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс)”, – йдеться у повідомленні.

При цьому в Міненерго уточнили, що водночас збережено і залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку  електричної енергії (тобто, якщо встановлено дво- чи тризонні лічильники). “Тому у разі встановлення, до прикладу, двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50% меншою”, – додали в міністерстві.

У Міненерго також відзначили, що зміни в ПСО також дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії протягом січня – березня 2021 року та сталу роботу енергетичних підприємств, на яких покладені спеціальні обов’язки із забезпечення загальносуспільних інтересів (НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго»).

Водночас, зазначили у відомстві, Міненерго спільно з НКРЕКП та іншими учасниками ринку електричної енергії протягом наступного місяця планує напрацювати удосконалений сценарій фінансового збалансування ринку електричної енергії у 2021 році, на підставі якого Уряду буде запропонована оновлена редакція ПСО.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *