Press "Enter" to skip to content

Рада ухвалила закон про підвищення пенсій чорнобильцям

Верховна Рада голосами 297 нардепів підтримала в другому читанні зміни до закону Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що передбачають підвищення пенсій ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 1584 ІХ про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Про це повідомила пресслужба глави держави.

Так, закон Про внесення змін до Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб у вівторок підтримала Верховна Рада.

«Документом визначені мінімальні розміри пенсії з інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розміри такої пенсії для I групи інвалідності не можуть бути нижчим за 6000 гривень, для II групи інвалідності – 4800 гривень, для III групи інвалідності та дітей з інвалідністю — 3700 гривень», — йдеться в повідомленні пресслужби.

Крім того, закон вводить державну адресну допомогу для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їхніх наслідків, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, які внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Зазначається, що документ набуває чинності з 1 січня 2022 року, крім тих його положень, наприклад, щодо мінімальних розмірів пенсії за інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, які починають діяти з 1 липня цього року.

Документом передбачено підвищення пенсій ліквідаторам першої групи інвалідності з 12 270 грн до 16 080 грн, ліквідаторам другої групи – з 10 967 до 12 987 грн і третьої – з 8 129 до 8 917 грн.

Нині в Україні майже 39,5 тис. пенсіонерів-чорнобильців.

Водночас, згідно із документом, який має набрати чинності 1 липня 2021 року, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачується повністю – незалежно від доходу.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявляла, що Кабмін підвищить виплати для понад 30 тис. чорнобильців  уже з 1 січня 2022 року.

Вона також зазначила, що найближчим часом буде розглянуто питання про виплати понад 700 тис. постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *